Listopad spędź w kinie!

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Listopad+sp%C4%99d%C5%BA+w+kinie-114093
Jesień daje Ci się we znaki? Przed deszczową aurą schowaj się... w kinie! Dzięki projektowi "Kultura Dostępna w kinach" w czwartki będziesz mógł to zrobić za jedyne 10 zł. Sprawdź najbliższy repertuar.

29 października kina Helios i Kino Iluzjon
"Psy"


Najbardziej kasowy polski film lat 90! Dawni funkcjonariusze UB po weryfikacji rozpoczynają pracę w policji. Franz, który w starym systemie robił karierę dzięki małżeństwu z córką ministra, musi się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Skierowany do walki ze zorganizowaną przestępczością odkrywa, że po drugiej stronie barykady stoją dwaj dawni koledzy po fachu. W jednej akcji traci trzech ludzi i postanawia się zemścić, a jego dawny przyjaciel Olo nie daje się wciągnąć do współpracy. Zwolniony z policji, zdążył już znaleźć lepszych pracodawców. W dodatku dziewczyna, którą zaopiekował się Franz, odchodzi, szukając bardziej opłacalnego związku.
[Źródło: dystrybutor DVD]


5 listopada kina Helios | 19 listopada Kino Iluzjon
"Papusza"


"Papusza" to oparta na faktach dramatyczna historia Bronisławy Wajs, pierwszej romskiej poetki, która spisała swoje wiersze. To też historia spotkania poetów: Jerzy Ficowski dostrzegł jej wielki talent, zachęcił, aby zapisywała swoje utwory, i przetłumaczył je na język polski. W 1956 roku ukazał się pierwszy tomik poezji Bronisławy Wajs zatytułowany "Pieśni Papuszy". Nie byłoby to możliwe bez wstawiennictwa i pomocy trzeciego poety - Juliana Tuwima. "Gila" Papuszy (tak poetka nazywała swoje wiersze) trwale wzbogaciły polską kulturę o wgląd w cygańską duszę.

Historia Papuszy to autorski film historyczny. Obraz próbuje przybliżyć burzliwe życie poetki. Akcja rozpoczyna się w 1910 roku, a kończy w latach osiemdziesiątych XX wieku. Wymagało to od realizatorów nie tylko troski o realia kilku epok, ale też rekonstrukcji całego, nieistniejącego już świata polskich Cyganów – odtworzenia taborów, budowy wozów, drobiazgowego przygotowania scenografii i charakteryzacji. Aby uświadomić sobie, jak ogromna była to praca, wystarczy wspomnieć, że twórcy do realizacji filmu przygotowywali się ponad 5 lat.
[Źródło: NEXT Film]

12 listopada kina Helios | 26 listopada Kino Iluzjon
"Obława"


Obsypany nagrodami laureat Srebrnych Lwów festiwalu filmowego w Gdyni, wybrany do prestiżowej sekcji najlepszych filmów świata na MFF w Montrealu, jeden z najbardziej poruszających polskich filmów ostatnich lat. W mrocznych czasach losy dwóch mężczyzn i dwóch kobiet splączą się w nieprzewidywalnej intrydze, w której każda postać skrywa mroczną tajemnicę, a zdrada objawi wszystkie swoje zaskakujące oblicza...
[Źródło: Kino Świat]

19 listopada kina Helios i Kino Iluzjon
"Baby są jakieś inne"


Twórca filmów "Dzień świra" i "Wszyscy jesteśmy Chrystusami", powraca do trudnego tematu relacji damsko-męskich. Głównymi bohaterami filmu są Adaś i Pucio, którzy jadąc samochodem rozmawiają o kobietach. Tak jak w przypadku poprzednich filmów Koterskiego, kinomani wybierający się na "Baby są jakieś inne" mogą spodziewać się dzieła pełnego pasji i namiętności, tyle że role zostaną tym razem odwrócone. Jak zaznacza Marek Koterski, bohaterowie jego komedii dokonują "obrony przez atak" "To odgryzanie się mężczyzn, wyraźnie słabszych i przegranych - zagonionych pod ścianę, w narożnik, do kąta. Gadają na baby krytycznie, sarkastycznie, agresywnie, oskarżająco, żarliwie".
[Źródło: materiał dystrybutora]

26 listopada kina Helios i Kino Iluzjon
"Być jak Kazimierz Deyna"


Kazik rodzi się w dniu, w którym Kazimierz Deyna strzela swojego słynnego gola w meczu z Portugalią w 1977 roku. Jego ojciec bierze to za znak: postanawia, że syn zostanie następcą słynnego piłkarza. Wspólne treningi nie przynoszą wprawdzie specjalnych rezultatów, jednak ojciec uparcie wierzy we wrodzony piłkarski talent syna. Również szkolenie pod okiem profesjonalnego trenera – miejscowego rolnika zdradza, że futbol nie jest powołaniem chłopaka. Kazik dorasta i coraz lepiej rozumie, że musi znaleźć w życiu własną drogę.
[Źródło: NEXT FILM]


Listę kin oraz pełen repertuar znajdziecie na https://kulturadostepna.pl/kultura-dostepna-w-kinach.

Złap kulturę w dobrej cenie!     

Kultura wcale nie musi być droga! Jeśli chcesz być na bieżąco z darmowymi i tanimi wydarzeniami kulturalnymi zapraszamy na portal kulturadostepna.pl, który daje  również możliwość dodawania i dzielenia się własnymi informacjami!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones