Matt Damon powróci jako Jason Bourne

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Matt+Damon+powr%C3%B3ci+jako+Jason+Bourne-108248
To już pewne - Matt Damon powróci na ekrany kin jako Jason Bourne. We wrześniu donosiliśmy o tym, że Damon negocjuje warunki kontraktu na ponowny występ w roli herosa kina akcji. Teraz gwiazdor sam potwierdził swój angaż w rozmowie z E! News.


Będzie to już czwarty wspólny film reżysera Paula Greengrassa i Damona (oprócz dwóch części filmów o Bournie - pierwszą reżyserował Doug Liman - w ich wspólnej filmografii widnieje również "Green Zone"). "Całość ma być gotowa w 2016 roku" - mówi aktor. Nic dziwnego, że panowie palą się do wspólnej pracy - filmy o Jasonie Bournie zarobiły prawie miliard dolarów pomiędzy 2002 a 2007 rokiem.

Przypomnijmy, że o kolejnym filmie mówiło się od premiery "Ultimatum Bourne'a" w 2007 roku. Damon od początku był za realizacją obrazu. Gwiazdor stawiał jednak jeden twardy warunek: powróci wyłącznie wtedy, gdy film zrealizuje Greengrass. Kiedy przed rokiem pojawiły się plotki o rozmowach prowadzonych przez reżysera i gwiazdę "Ultimatum Bourne'a" z szefami wytwórni Universal Pictures, Greengrass szybko ostudził nadzieje fanów. W wywiadzie dla Deadline stwierdził, że skoro Bourne odzyskał pamięć, to nie widzi żadnego kierunku, w jakim mogłaby pójść nowa historia. Jak widać, wszystko jest jednak możliwe.

Jest jeszcze jedna informacja, która może niektórych widzów zasmucić. Otóż Universal Pictures czyni z nowego filmu o Bournie taki priorytet, że chce, aby jego produkcja rozpoczęła się jak najszybciej i aby trafił do kin 16 lipca 2016 roku. Tę datę zajmował dotąd drugi film o Aaronie Crossie. Sequel "Dziedzictwa Bourne'a" w reżyserii Justina Lina trafi jednak na boczny tor i zostanie zrealizowany później. Studio na razie nie zamierza z filmu rezygnować.