Autor wstrząsającego "Plemienia" opowie o wojnie w Ukrainie

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Miros%C5%82aw+S%C5%82aboszpycki%2C+autor+wstrz%C4%85saj%C4%85cego+filmu+%22Plemi%C4%99%22%2C+opowie+o+wojnie+w+Ukrainie-148222
Autor wstrząsającego "Plemienia" opowie o wojnie w Ukrainie
źródło: Getty Images
autor: NurPhoto
Mirosław Słaboszpycki przygotowuje się do realizacji filmu o inwazji Rosji na Ukrainę. Punktem wyjścia dla fabuły będzie artykuł "We Can Only Be Enemies" opublikowany w The Atlantic, który możecie przeczytać TUTAJ.

Mirosław Słaboszpycki i wojna w Ukrainie"We Can Only Be Enemies" jest opowieścią o rodzinie Horbonosów, którzy mieszkali we wsi Łukasziwka. Kiedy wioska została zajęta przez wojska rosyjskie, Horbonosowie pozostali w niej. Mogli dalej mieszkać w swoim domu, ale musieli się zająć pięcioma żołnierzami rosyjskimi. Kolejne tygodnie spędzili na rozmowach i kłótniach. Rosjanie powtarzali wiedzę zdobytą dzięki putinowskiej propagandzie, a Horbonosowie próbowali przekonać ich, jak sytuacja wygląda z ich punktu widzenia.

O czym dokładnie opowie film, tego na razie nie wiadomo. Słaboszpycki deklaruje, że od chwili, kiedy obudził się w Kijowie bombardowanym przez Rosjan, chciał nakręcić film, który byłby mu bliski i starał się znaleźć jakiś sens w tej potwornej wojnie przeciwko jego krajanom i ojczyźnie.

GettyImages-462383000.jpg Getty Images © Mat Hayward


Mirosław Słaboszpycki szykuje film z Alexandrem SkarsgårdemUkraiński projekt reżysera musi jednak poczekać. W przygotowaniu jest bowiem angielskojęzyczny film "The Tiger". Jego gwiazdą jest Alexander Skarsgård, a w obsadzie jest również Dane DeHaan.

Fabuła filmu bazuje na książce Johna Vallianta pod tym samym tytułem. Jej akcja rozgrywa się w latach 90. w mroźnych ostępach rosyjskiego wschodu. Tam działa grupa mężczyzn, których misją jest ratowanie tygrysów syberyjskich przed wyginięciem. Przewodzi im Vanzin, którego zaangażowanie w misję zostanie wystawione na trudną próbę, kiedy ich grupa otrzyma zlecenie zabicia tygrysa, który śmiertelnie poturbował atakującego go kłusownika.

Zwiastun filmu "Plemię"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones