Muzyka w grze "Uprising44 – Powstanie Warszawskie"

Informacja nadesłana przez wydawcę /
https://www.filmweb.pl/news/Muzyka+w+grze+%22Uprising44+%E2%80%93+Powstanie+Warszawskie%22-82030
Cenega wraz z twórcami gry, warszawską firmą DMD Enterprise mają przyjemność ujawnić detale dotyczące muzyki w grze "Uprising44 - Powstanie Warszawskie". Jednym z kompozytorów jest Marcin Przybyłowicz. Jest to jeden z najbardziej uznanych polskich artystów, tworzących muzykę do wielu gier.

Ścieżka dźwiękowa zawierać będzie łącznie kilkanaście utworów. Jej próbki, muzyka przewodnia z gry oraz motyw główny z menu można odsłuchać za pośrednictwem Youtube:


Autorem tego utworu jest Marek Górski

Ścieżka dźwiękowa gry "Uprising44 - Powstanie Warszawskie" jest tworzona w oparciu o naturę postaci oraz lokacji w grze. Jej nastrój i charakter będzie zmieniał się wraz z postępami fabularnymi gry, od entuzjazmu, zagrzewania do walki, po smutek, przygnębienie i strzępki nadziei. "Staramy się aby każdy rozdział miał osobny temat przewodni – muzyka inspirowana jest klasycznymi filmami wojennymi połączona z nowoczesnymi elementami wyrazu. Chcemy w ten sposób połączyć w temacie audio Powstanie Warszawskie jako wydarzenie historyczne oraz grę komputerową jako nowoczesny środek przekazu" powiedział Michał Dziwniel, główny projektant gry ze studia DMD Enterprise.

Gra komputerowa "Uprising44 - Powstanie Warszawskie" jest pierwszą grą inspirowaną tematyką Powstania Warszawskiego. Przybliży nam historię opartą na zmaganiach ludności cywilnej oraz sił powstańczych z nazistowskim agresorem. Jest to uniwersalna opowieść o bohaterstwie, heroicznej walce i patriotyzmie mieszkańców miasta okupowanego przez hitlerowskie wojska. Cała historia umiejscowiona jest w 1944 roku podczas Powstania Warszawskiego, jednej z największych operacji ruchu oporu podczas II Wojny Światowej.

Gra komputerowa "Uprising44 - Powstanie Warszawskie" będzie grą akcji TPP z elementami strategii czasu rzeczywistego. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mieli możliwość poczuć na własnej skórze intensywność walk Powstania  i wykazać się zmysłem taktycznym. Wiernie odwzorowano najważniejsze punkty topograficzne okupowanej stolicy. W grze zostanie wbudowana również multimedialna encyklopedia z najważniejszymi hasłami z okresu wojny, dzięki czemu produkcja będzie również miała silny walor edukacyjny. "Uprising44 - Powstanie Warszawskie" powstaje na najnowszej wersji mocno zmodyfikowanego silnika Unity3D Pro (m.in. o  shadery oraz technikę rzucania cieni), co pozwoliło na generowanie wysokiej jakości grafiki oraz stosowanie szczegółowych tekstur (o rozdzielczości minimum 2048x2048). Do wykonania animacji postaci zastosowano technologię "motion capture", dzięki czemu ruch postaci jest płynny i rzeczywisty.

Cechy charakterystyczne "Uprising44 - Powstanie Warszawskie":

-  Pierwsza polska gra inspirowana wydarzeniami Powstania Warszawskiego.
-  Pełna polska wersja językowa z udziałem 27 profesjonalnych aktorów.
-  Możliwość pokierowania losami oddziału Cichociemnych – elitarnym oddziałem komandosów Państwa Podziemnego.
-  Niesamowita, głęboka linia fabularna, pozwalająca wczuć się w wydarzenia i dramatyzm okresu Powstania.
-  Wiernie odwzorowane charakterystyczne miejsca i punkty topograficzne okupowanej Warszawy.
-  Zróżnicowane lokacje gry – od kanałów po ulice tętniącego życiem miasta.
-  Unikatowe połączenie gry akcji ze strategią czasu rzeczywistego.
-  Wbudowana encyklopedia z najważniejszymi zagadnieniami dotyczącymi okresu Powstania Warszawskiego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones