Netflix rusza z produkcją dwóch sequeli "365 dni"

Informacja prasowa / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Netflix+rusza+z+produkcj%C4%85+dw%C3%B3ch+sequeli+%22365+dni%22-142372
Netflix rusza z produkcją dwóch sequeli "365 dni"
źródło: Materiały prasowe
Nominowana do sześciu Złotych Malin ekranizacja powieści Blanki Lipińskiej znalazła się na liście Top 10 serwisu Netflix w ponad 90 krajach. Nie powinno zatem dziwić, że platforma ogłosiła właśnie rozpoczęcie produkcji drugiej i trzeciej części "365 dni".

Nowe filmy zostaną luźno oparte na dwóch kolejnych tomach książkowej trylogii Blanki Lipińskiej ("Ten dzień" i "Kolejne 365 dni"). Autorka współpracowała przy tworzeniu scenariusza, który napisała Mojca Tirs. Za kamerą staną ponownie Barbara Białowąs i Tomasz Mandes.

W obsadzie pojawią się znani z pierwszej części Michele Morrone, Anna-Maria Sieklucka, Magdalena Lamparska i Otar Saralidze. Do obsady dołączy Simone Susinna, który wcieli się w nową postać, Nacho.

"365 dni" dni był jednym z najpopularniejszych filmów wśród naszych widzów w 2020 roku. Ściśle współpracujemy z Blanką Lipińską, autorką książkowej trylogii "365 dni" i scenarzystką filmu, aby kontynuować historię Laury i Massimo na ekranie. Ich wspólna podróż pełna jest zwrotów akcji, a postacie wciąż się rozwijają i coraz więcej się o sobie dowiadują, skomentował Łukasz Kłuskiewicz, odpowiedzialny w serwisie Netflix za pozyskiwanie lokalnych treści w Europie Środkowo-Wschodniej.

Zdjęcia ruszają w tym miesiącu w Polsce i we Włoszech, a premierę zaplanowano na 2022 rok.