Top 10 tygodnia na Netflix: "Ten dzień" panuje na świecie

autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Top+10+tygodnia+na+Netflix%3A+%22Ten+dzie%C5%84%22+panuje+na+%C5%9Bwiecie-146347
Top 10 tygodnia na Netflix: "Ten dzień" panuje na świecie
W ostatnich tygodniach "Furioza" i "Poskromienie złośnicy" reprezentowały Polskę wśród najpopularniejszych filmów na platformie Netflix. Teraz światowy prym wiedzie druga ekranizacja powieści Blanki Lipińskiej. "365 dni: Ten dzień" znalazło się w rankingach najchętniej oglądanych produkcji z aż 93 krajów świata. W 73 państwach subskrybenci chętnie przypominają sobie również część pierwszą – "365 dni". Czy kontynuacja płomiennego romansu Laury i Massima z niesłabnącą mocą będzie przyciągać przed ekrany użytkowników platformy? O tym przekonamy się w nadchodzących tygodniach. Tymczasem poniżej zobaczcie jakie tytuły przez ubiegłe siedem dni nieskutecznie starały się wyprzedzić polską produkcję, zbierając przy tym pokaźną widownię.

Top 10 filmów Netflixa na świecie: 25.04.-1.05.2022Dwunastoletni Adam Reed znajduje w garażu swojego domu nieznanego mężczyznę. Okazuje się, że jest nim starsza wersja bohatera, która przybyła z przyszłości. Oboje zaczynają współpracować przy tajnej misji – w tym celu podróżują do przeszłości, aby odnaleźć swojego zmarłego ojca. Na ekranie zobaczymy Ryana Reynoldsa, Walkera Scobella, Marka Ruffalo, Jennifer Garner czy Zoe Saldanę.


"Między życiem a śmiercią" to opowieść o miłości i zjawiskach nadprzyrodzonych. Jej główną bohaterką jest nastoletnia Tessa (Joey King), która przez całe dzieciństwo była odsyłana z jednej rodziny zastępczej do drugiej i przestała wierzyć, że zasługuje na miłość. Wszystko się zmienia, gdy przypadkiem spotyka Skylara (Kyle Allen), ucznia ostatniej klasy liceum z sąsiedniego miasta i prawdziwego romantyka. Gdy serce Tessy zaczyna w końcu bić szybciej, chłopak ginie w wypadku samochodowym. Szukając odpowiedzi po tej tragedii, dziewczyna zaczyna podejrzewać, że Skylar próbuje się z nią skomunikować z zaświatów. Z pomocą przyjaciółki Tessa, która w końcu uwierzyła, że miłość nigdy nie umiera, próbuje raz jeszcze skontaktować się ze Skylarem, aby napisać epickie zakończenie ich miłosnej historii.


Tajemniczy kataklizm wywołuje epidemię dezinformacji i przemocy w całych Stanach Zjednoczonych. Pewien mężczyzna wyrusza przez pogrążony w chaosie kraj na ratunek swojej ciężarnej ukochanej. W podróży towarzyszy mu osobliwy ojca kobiety. W rolach głównych wystąpili: Theo James, Forest Whitaker i Kat Graham.


Thom, genialny student inżynierii, chce okraść główny skarbiec hiszpańskiego banku, jeden z najlepiej strzeżonych na świecie. Idealnym momentem na odciągnięcie strażników jest zbliżający się finał mundialu, w którym drużyna narodowa zagra z Holandią. Grupa włamywaczy musi dostać się do środka i opuścić bank ze zdobyczą w czasie podstawowych 90 minut gry.


Fabuła filmu jest oparta na bestsellerowej powieści Blanki Lipińskiej. Bohaterka Laura wyjeżdża na wakacje, aby ratować swój podupadający związek. Sprawy przybierają inny obrót – zostaje porwana przez nowo pasowanego bossa sycylijskiej mafii. Przystojny Massimo więzi ją na cały rok, a zgodnie z jego planem w tym czasie kobieta ma poznać i pokochać Włocha.


Wybranka José Luisa (Quim Gutiérrez) właśnie uciekła sprzed ołtarza, a jakby tego było mało, jego nadopiekuńcza matka Mari Carmen (Carmen Machi) postanawia pojechać z nim w opłaconą już podróż poślubną (skoro już opłacone, to nie może się zmarnować!). Z każdą upływającą na Mauritiusie chwilą José Luis czuje się coraz bardziej nieszczęśliwy, a tymczasem Mari Carmen bawi się w najlepsze. Kobieta może w końcu nadrobić stracone lata i udowodnić członkom rodziny, jak wspaniałą jest kobietą.


Tytułowa bohaterka filmu to kobieta w młodości sprzedana przez swojego chłopaka do domu publicznego. Przez lata budowała swoją pozycję, aby w końcu zyskać szacunek otoczenia i móc wykorzystać je, aby nieść pomocy innym kobietom. Wchodząc w świat polityki jeszcze raz musi stawiać czoła przeciwnościom losu, które dzielą ją od celu.


Tragicznej śmierci hollywoodzkiej ikony – Marilyn Monroe – od dziesięcioleci towarzyszą niezliczone teorie spiskowe i plotki, często przyćmiewające jej talent. Ten dokument o jej ostatnich tygodniach, dniach i godzinach zawierający niepublikowane wcześniej nagrania z rozmów z tymi, którzy znali ją najlepiej, rzuca nowe światło na jej luksusowe, ale skomplikowane życie, a także na wydarzenia tej pamiętnej nocy.


Podczas próby przejęcia stacji benzynowej trójka bojowników o wolność z organizacji uMkhonto we Sizwe uświadamia sobie, że padli ofiarą spisku, a na miejscu planowanego sabotażu czeka na nich policja. Rozpoczyna się zaciekły pościg na śmierć i życie, a uciekinierzy zostają zmuszeni, aby szukać schronienia w banku. Cała trójka jest zdania, że ktoś, prawdopodobnie jeden z nich, jest "Impimpi" – zdrajcą i policyjnym szpiegiem. Pytanie brzmi, kto? Narasta presja, a w banku narasta napięcie. Wszystkich zaangażowanych łączy jedno – walczą o wolność. Ponieważ cała trójka zdaje sobie sprawę, że jej jedynym wyjściem jest więzienie lub śmierć, postanawiają negocjować uwolnienie Nelsona Mandeli.


Laura i Massimo znów są razem i jeszcze bardziej między nimi iskrzy. Jednak nowy początek nie będzie dla nich prosty z powodu powiązań rodzinnych Massimo i tajemniczego mężczyzny, który wkracza w życie Laury, by za wszelką cenę zdobyć jej serce i zaufanie. W drugiej części filmowego tryptyku bohaterka Anny-Marii Siekluckiej przejdzie transformację, która przyniesie znaczące zmiany w jej dotychczasowym życiu i związku z Massimo (Michele Morrone). Na ekran powrócą ulubieńcy - najlepsza przyjaciółka i powierniczka Laury, Olga (Magdalena Lamparska) oraz zaufany pomocnik Don Massima, Domenico (Otar Saralidze) – a wraz z nimi nowa postać, zabójczo przystojny i tajemniczy Nacho (Simone Susinna), na widok którego serca zabiją mocniej. Nie zabraknie także zapierających dech w piersiach włoskich krajobrazów, olśniewających kreacji i eleganckich sportowych samochodów.Top 10 seriali Netflixa na świecie: 25.04.-1.05.2022(Sezon 7) Siedem lat temu życie Grace i Frankie stanęło na głowie, gdy ich mężowie zostawili je, aby… być ze sobą. Mimo że nigdy nie darzyły się przesadną sympatią, Grace i Frankie muszą wspólnie zmierzyć się z niepewną przyszłością. Razem się śmieją, razem płaczą, razem próbują halucynogennych grzybków i razem zakładają odnoszącą sukcesy firmę. 94 przełomowe odcinki później nadal udowadniają sobie samym, swoim rodzinom i fanom, że nigdy nie jest za późno, aby żyć pełnią życia — bez skrupułów i konwenansów. Ten serial to niezawodny wyzwalacz śmiechu, wyciskacz łez i środek na poprawę nastroju. Wyzwala też całą masę pozytywnych wibracji. Chociaż siódmy sezon jest ich ostatnim, Grace i Frankie dopiero się rozkręcają.


(Sezon 1) Serial na podstawie powieści publikowanej w Internecie opowiada historię Ha-ri, pracownicy korporacji. Udając przyjaciółkę, kobieta pojawia się na randce w ciemno, żeby przestraszyć absztyfikanta. Nie spodziewa się jednak, że to prezes jej firmy, który składa jej propozycję.


(Miniserial) Seryjny morderca John Wayne Gacy był ambitnym politykiem, cenionym lokalnym budowlańcem, a po godzinach – klaunem do wynajęcia, który w latach 1972-1976 zamordował 33 młodych mężczyzn. Większość z nich znaleziono zakopanych pod jego domem na spokojnych północno-zachodnich przedmieściach Chicago. 50 lat później specjaliści od DNA wciąż próbują zidentyfikować wszystkie ofiary Gacy’ego, ale 60 godzin niepublikowanych wcześniej nagrań jego rozmów z zespołem obrońców rzuca nowe światło na narcystyczny sposób myślenia mordercy i pomaga zrozumieć, dlaczego tak długo pozostawał bezkarny. W drugiej części realizowanego przez Joego Berlingera ("Rozmowy z mordercą: Taśmy Teda Bundy’ego") serialu dokumentalnego, na którą składają się trzy odcinki, znalazły się również nowe wywiady z głównymi uczestnikami tamtych wydarzeń. Niektórzy z nich – w tym jedna z ofiar Gacy’ego, której udało się ujść z życiem – opowiadają o tym, co przeszli, po raz pierwszy. Wszyscy szukają odpowiedzi na jedno pytanie: jakim cudem osobie publicznej takiej jak Gacy udało się tak długo unikać kary za swoje zbrodnie?


(Sezon 1) Chłopiec spotyka chłopca. Chłopcy zostają przyjaciółmi. Chłopcy się w sobie zakochują. Delikatny Charlie i twardy rugbysta Nick spotykają się w szkole dla chłopców i szybko odkrywają, że ich nieoczekiwana przyjaźń przeradza się w jeszcze bardziej zaskakujący romans. Charlie, Nick i grupa ich przyjaciół wyruszają w podróż do samopoznania i akceptacji, wspierając się nawzajem, gdy próbują odkryć, kim są naprawdę.


(Miniserial) Zamożne osiedle, gdzie pozostająca w bliskich relacjach lokalna społeczność wiedzie spokojne życie. Wszystko zmienia się, gdy osiemnastoletni Adam znika bez śladu. Niebezpieczeństwo szybko eskaluje, a zaniepokojeni rodzice robią wszystko, by chronić swoje dzieci, które u progu dorosłości postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce.


(Sezon 2) "Bridgertonowie" to romantyczny, skandalizujący i błyskotliwy serial, który pokazuje, że prawdziwa przyjaźń jest ponadczasowa, z siłą rodziny lepiej nie zadzierać, a o miłość zawsze warto walczyć. Scenariusz został zainspirowany bestsellerowymi powieściami autorstwa Julii Quinn.


(Miniserial) Thriller psychologiczny i wciągający dramat sądowy o kulisach życia brytyjskich elit pełnego skandali towarzyskich i politycznych. W tym świecie prawda jest kompromisem między sprawiedliwością a przywilejami. James i Sophie Whitehouse żyją beztrosko w elitarnym środowisku. Wydaje się, że przed Jamesem, kochającym ojcem rodziny na stanowisku ministra, świat stoi otworem – aż do chwili, gdy na jaw wychodzą szokujące tajemnice. Prawniczka Kate Woodcroft prowadzi własną krucjatę, a jej śledztwo może zagrozić Westminsterowi, małżeństwu Whitehouse’ów i jej własnej opinii.


(Sezon 5) Luksusowe nieruchomości. Dramatyczne konflikty. Agencja Oppenheim Group powraca! "Selling Sunset", oryginalny serial reality TV Netflix osadzony w realiach ekskluzywnego rynku nieruchomości w Los Angeles, śledzi losy siedmiu odnoszących sukcesy agentek nieruchomości, które wspólnie tworzą najlepszą agencję na obszarze Hollywood Hills i Sunset Strip. Pracują ciężko i bawią się ostro, konkurując ze sobą nawzajem oraz z pozostałymi graczami na bezwzględnym rynku mieszkaniowym w Mieście Aniołów. Te kobiety nie cofną się przed niczym, aby stać się najpotężniejszymi zawodniczkami w swojej branży. Jednocześnie muszą również zadbać o swoje życie prywatne. W tym sezonie zobaczymy jeszcze więcej niewiarygodnych posiadłości, szokujących romansów i wybuchowych sekretów, które odmienią ich życia, związki i kariery. Witajcie w świecie "Selling Sunset"!


(Sezon 4 Część 2) Fabuła serialu "Ozark" koncentruje się na losach rodziny Byrde'ów, która z przedmieść Chicago musi przeprowadzić się na wyżynę Ozark w stanie Missouri, aby spłacić dług wobec bossa narkotykowego. Serial porusza kwestie związane z kapitalizmem, relacjami rodzinnymi i przetrwaniem, którym przyglądamy się z perspektywy nie do końca zwykłych Amerykanów.


(Sezon 1) Żona Simona zostaje zamordowana, a jej serce wycięte i przeszczepione Camili, żonie zamożnego mężczyzny. Spragniony zemsty Simon zagłębia się w niebezpieczne podziemie handlu organami. Przeznaczenie sprawia, że zakochuje się w Camili, która żyje dzięki sercu jego żony. Punktem kulminacyjnym jest moment, kiedy oboje dowiadują się prawdy.


Zwiastun serialu "Ozark"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones