Netflix skasował "Daredevila"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Netflix+skasowa%C5%82+%22Daredevila%22-130933
Wycinka seriali Marvela na Netfliksie trwa w najlepsze. Po "Iron Fist" i "Luke'u Cage'u" do kasacji trafił właśnie "Daredevil".


W oficjalnym oświadczeniu czytamy: "Marvels Daredevil" nie powróci w czwartym sezonie na Netflix. Jesteśmy ogromnie dumni z ostatniej i finałowej odsłony show. Wiemy, że to bolesne dla fanów, ale czujemy, że najlepiej będzie zamknąć ten rozdział na wysokiej nucie (...) Serial zakończył się, ale trzy istniejące sezony przez lata pozostaną dostępne  na serwisie Netflix. Z kolei postać Daredevila będzie żyła w przyszłych projektach Marvela.

Serial o niewidomym pogromcy kryminalistów (Charlie Cox) od samego początku zbierał świetne recenzje. W związku z tym decyzja włodarzy platformy Netflix może wydawać się zaskakująca. Należy jednak pamiętać, że właściciel Marvela, Disney, planuje otworzyć w przyszłym roku własny serwis streamingowy, który stanie się bezpośrednią konkurencją dla wirtualnej wypożyczalni Reeda Hastingsa.

Serwis Deadline twierdzi ponadto, iż między Netfliksem a Marvelem od dawna dochodziło do sporów na tle kreatywnym. Przedmiotem konfliktu była np. liczba odcinków w sezonie. Netflix domagał się podobno, by zmniejszyć ją z 13 do 10.

Jak myślicie, czy do kasacji trafią wkrótce także "Jessica Jones" i "The Punisher"?