Sydney Sweeney będzie się boksować. Zostanie "kobiecym Rockym"!

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Sydney+Sweeney+b%C4%99dzie+si%C4%99+boksowa%C4%87.+Zostanie+%22kobiecym+Rockym%22+%E2%80%93+Filmweb-155454
Sydney Sweeney będzie się boksować. Zostanie "kobiecym Rockym"!
źródło: Getty Images
Sydney Sweeney zagra legendarną bokserkę Christy Martin. Za kamerą biografii stanie reżyser "Króla" i "Królestwa zwierząt" David Michôd.

Sydney Sweeney jako Christy Martin. Z czego zasłynęła gwiazda boksu?


Lata świetlanej kariery Christy Martin przypadły na lata 90. Wtedy to okrzyknięto ją kobiecą wersją Rocky'ego. Została pierwszą kobietą, która podpisała kontrakt z kultowym promotorem Donem Kingiem, i jedyną bokserką, która pojawiła się na okładce "Sports Illustrated". Jej charyzma, uroda i wytrwałość na ringu zjednały jej rzeszę zagorzałych fanów. Jej życie prywatne nie było jednak tak udane – poza ringiem zmagała się z toksycznym związkiem, wewnętrznymi demonami, a także stawiła czoła brutalnemu zamachowi na swoje życie.


GettyImages-1445203404.jpg Getty Images © Al Bello
Christy Martin
Sydney Sweeney podobno już nie może się doczekać fizycznych przygotowań do roli. Dla niej wejście na ring będzie powrotem do treningów z lat nastoletnich. 

W wieku 12-19 lat trenowałam grappling i kickboxing. Nie mogę się doczekać powrotu na ring, treningu i transformacji swojego ciała. Historia Christy nie jest lekka, jest wymagająca fizycznie i emocjonalnie, niesie ze sobą duży ciężar. Ale uwielbiam stawiać sobie wyzwania – powiedziała. 

Dodała również, że zamierza oddać swojej bohaterce szacunek, na jaki zasłużyła:

Christy Martin nie tylko legitymizowała boks kobiet, ale także przezwyciężyła stereotypy na temat płci, walczyła również z przemocą emocjonalną, fizyczną i finansową. 

Pasjonuje mnie świat walki. Historia Christy rzuca światło na jej niesamowitą drogę na szczyt, pokazując jednocześnie zmagania poza ringiem. Czuję się w obowiązku opowiedzieć historię kobiety, która stawiła czoła tak wielkim przeciwnościom losu. To bardzo budujące i emocjonujące. 

Sydney Sweeney w zwiastunie filmu "Niepokalana"


Gwiazdę "Euforii", aktualnie jedną z najbardziej rozchwytywanych aktorek w Hollywood, można aktualnie oglądać w horrorze "Niepokalana", gdzie wciela się w zakonnicę, która odkrywa, że jest w ciąży.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones