"Fanfik": Netflix szykuje polski film o transpłciowej postaci

Informacja nadesłana autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Netflix+szykuje+polski+film+o+transp%C5%82ciowej+postaci-143179
"Fanfik": Netflix szykuje polski film o transpłciowej postaci
Netflix ogłosił, że trwają prace nad polskim filmem "Fanfik". To adaptacja bestsellerowej książki Natalii Osińskiej pod tym samym tytułem.  

Reżyserką i współautorką scenariusza napisanego razem z Grzegorzem Jaroszukiem jest Marta Karwowska ("Tarapaty"). Za produkcję odpowiada Orphan Studio.   


Główną postacią filmu "Fanfik" jest Tosia - młoda osoba mierząca się z rolą, jaką narzuca jej otoczenie. Przez rówieśników uważana jest za outsidera. Z czasem odkrywa swoją tożsamość i zaczyna rozumieć, że jest chłopcem, Tośkiem.

"Fanfik" to historia o tym, że prawdziwe szczęście daje tylko życie w zgodzie ze sobą, a nie pod dyktando otoczenia - mówi Maciej Sojka, producent filmu z ramienia Orphan Studio - Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy przenieść na ekran książkę Natalii Osińskiej, a naszą ambicją jest stworzenie filmu przy udziale środowiska LGBTQIA+. Liczymy, że casting, który właśnie się rozpoczyna, pozwoli nam obsadzić osobę transpłciową lub niebinarną w roli trans chłopca. Więcej szczegółów na temat castingu można znaleźć na stronie orphanstudio.eu/fanfik.

Łukasz Kłuskiewicz, w Netflix odpowiedzialny za pozyskiwanie lokalnych treści w Europie Środkowo-Wschodniej, dodaje: Propozycja realizacji filmu na podstawie powieści "Fanfik" Natalii Osińskiej ujęła nas od pierwszej prezentacji projektu. To historia niezmiernie silnej postaci, która musi walczyć o godność i uznanie ze strony innych. Opowiada o nastoletniej osobie, obawiającej się odrzucenia ze strony rówieśników i rodziny. To również historia o dojrzewaniu, poznawaniu samego siebie i oswajaniu świata, która otwiera oczy i porusza serca. Netflix chce wspierać różnorodne projekty, również takie, które dla innych mogą wydawać się wymagające lub trudne. Producenci zwrócili naszą uwagę bardzo świadomym podejściem do "Fanfika" oraz uważnym poszanowaniem transpłciowego bohatera.   

Udostępnij: