"Lady Danger": Nicki Minaj i 50 Cent tworzą serial

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nicki+Minaj+i+50+Cent+tworz%C4%85+serial+animowany+na+podstawie+komiksu+%22Lady+Danger%22-150303
"Lady Danger": Nicki Minaj i 50 Cent tworzą serial
źródło: Getty Images
autor: C Flanigan
Raperka Nicki Minaj użyczy swojego głosu w powstającej dla platformy Amazon Freevee animacji "Lady Danger". Gwiazda muzyki będzie także jedną z producentek wykonawczych projektu. W taką samą rolę wcieli się jej kolega po fachu, Curtis "50 Cent" Jackson.

GettyImages-1328968510.jpg Getty Images © John Lamparski


"Lady Danger" – co wiemy o adaptacji komiksu?Materiałem źródłowym dla powstającego serialu animowanego będzie seria komiksów autorstwa Alex de Campi wydawana przez Dark Horse. Akcja opowieści rozegra się w 2075 roku. Bohaterką jest agentka, która została pozostawiona przez swój zespół na pewną śmierć po odkryciu niebezpiecznego sekretu. To dopiero początek jej przygód, ponieważ powraca do akcji pod nowym imieniem – Lady Danger. Afrofuturystyczna postać pracuje dla agencji B.O.O.T.I zajmującej się przeciwdziałaniu terroryzmowi. Podczas walki z wrogami, którzy próbują zniszczyć Ziemię, bohaterka musi ukrywać swoją prawdziwą tożsamość.

Serial napiszą Carlton Jordan i Crystle Roberson ("All American"). 50 Cent będzie producentem "Lady Danger" z ramienia swojej firmy G-Unit Film & Television. Jej flagowym produktem jest powstały dla stacji Starz serial "Power", w którym także grał Jackson. Po zakończeniu projektu w 2020 roku emitowano kolejne spin-offy – "Power Book II: Ghost", "Power Book III: Raising Kanan" i "Power Book IV: Force".

Nicki Minaj w filmach i serialachNowy projekt nie będzie pierwszym spotkaniem popularnej raperki z kinem i telewizją. Oprócz dziesiątek teledysków Nicki Minaj miała już doświadczenie w pracy na planie filmowym. Zagrała role w produkcjach "Inna kobieta" czy "Barbershop 3: Na ostro". Jako aktorka dubbingowa występowała w animacjach "Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów", "Angry Birds 2 Film", a także gościnnie w serialach "The Cleveland Show" i "Steven Universe".

Zwiastun filmu "Barbershop 3: Na ostro"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones