"Xerø": 50 Cent pracuje nad superbohaterską franczyzą

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Xer%C3%B8%22%3A+50+Cent+pracuje+nad+superbohatersk%C4%85+franczyz%C4%85-145579
"Xerø": 50 Cent pracuje nad superbohaterską franczyzą
źródło: Getty Images
autor: Frazer Harrison
Curtis Jackson, lepiej znany jako 50 Cent, przeniesie na ekran komis "Xerø" autorstwa Christophera Priesta. Za produkcję aktorskiej adaptacji historii odpowiadać będzie założona przez rapera firma G-Unit Film & Television. Twórcy mają nadzieję, że będzie to początek kolejnej superbohaterskiej franczyzy.


"Xerø" – co wiemy o projekcie?

 
Bohaterem "Xerø" jest Trane Walker – człowiek żyjący na granicy dwóch światów, nienależący jednak do żadnego z nich. Jest on zabójcą pracującym na zlecenie czarnego rządu, który w przebraniu białego człowieka infiltruje miejsca spotkań międzynarodowej elity. "Xerø" opowiada historię jego moralnego przebudzenia i związanego z nim śmiertelnego niebezpieczeństwa. 


"Xerø" powstało jako własność DC Comics, prawa do serii wróciły jednak do Priesta w 2008 roku. Oznacza to, że Warner Bros. nie będzie zaangażowany w projekt.

Kim jest Christopher Priest?


Christopher Priest to pierwszy czarny scenarzysta i redaktor, który pracował zarówno dla Marvela, jak i DC. Współtworzył takie kultowe serie komiksów jak "Spider-Man", "Zielona Latarnia", "Conan Barbarzyńca" czy "Deadpool". Jego "Czarna Pantera" była inspiracją dla widowiska Marvela z 2018 roku.  

Z jakich projektów filmowych znamy 50 Centa?


50 Cent znany jest przede wszystkim jako raper, chętnie występuje jednak w filmach i serialach. Na ekranie zadebiutował w 2005 roku rolą Marcusa w dramacie "Get Rich or Die Tryin'". Mogliśmy zobaczyć go w takich filmach jak "Zawodowcy", "Ulice we krwi", "Plan ucieczki", "Do utraty sił" czy "Skok stulecia", a także serialach "Power" i "For Life".Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej oscarowej ANKIECIE, w której możecie głosować na swoich faworytów. TUTAJ znajdziecie nominacje do 94. nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Wybierzcie najlepszych!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones