Nowa "Niekończąca się opowieść" w drodze na ekran. W planach seria filmów

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nowa+%22Nieko%C5%84cz%C4%85ca+si%C4%99+opowie%C5%9B%C4%87%22+w+drodze+na+ekran.+W+planach+seria+film%C3%B3w-154681
Nowa "Niekończąca się opowieść" w drodze na ekran. W planach seria filmów
"Niekończąca się opowieść" to jeden z największych hitów lat 80. Jak podaje Variety, w planach jest seria filmów, których akcja będzie się rozgrywać w stworzonym przez Michaela Endego uniwersum. W projekt zaangażowane są Michael Ende Productions i See-Saw Films.

"Niekończąca się opowieść": seria filmów w drodze na ekran


Jak podaje Variety, prawami do adaptacji "Niekończącej się opowieści" Michaela Endego w ciągu ostatnich lat zaangażowany był szereg studiów i platform streamingowych. Ostatecznie trafiły one do studia See-Saw Films, które pracowało nad takimi produkcjami jak "Psie pazury", "Heartstopper" czy "Kulawe konie". Obowiązki producentów pełnić będą Iain Canning i Emile Sherman, którzy połączą siły z Romanem Hockem i Ralphem Gassmannem z Michael Ende Productions.

"Niekończąca się opowieść" została opublikowana w 1979 roku. Szybko zyskała status bestsellera – najpierw w RFN, a następnie na całym świecie, gdzie sprzedano miliony kopii.

Ta opowieść jest zarazem aktualna, jak i ponadczasowa i naprawdę można ją opowiedzieć w świeży sposób – skomentował Iain Canning. Wyjątkowość tej książki polega na tym, że można wracać do niej na różnych etapach życia i odkrywać nowe znaczenia. Dlatego cudownie się składa, że mamy możliwość wprowadzenia świeżej perspektywy, która pokaże nowe warstwy i znaczenia. Wierzymy, że każde pokolenie zasługuje na własną podróż do Fantazji.

"Niekończąca się opowieść" w programie Na skróty


Przypominamy poświęcony "Niekończącej się opowieści" odcinek programu Na skróty. Film Wolfganga Petersena to jedna z najpopularniejszych produkcji lat 80.:Bastian to chłopiec, który po śmierci matki zamyka się w sobie. Zaczyna mieć problemy w szkole, nie potrafi nawiązać kontaktu ani z ojcem ani z rówieśnikami. Pewnego razu, uciekając przed goniącą go szkolną bandą, przypadkiem wbiega do antykwariatu, gdzie znajduje niesamowitą księgę. Księgę dzięki której Bastian odwiedzi fantastyczną krainę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones