Nowa "Teksańska masakra piłą mechaniczną" coraz bliżej

Bloody Disgusting / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nowa+%22Teksa%C5%84ska+masakra+pi%C5%82%C4%85+mechaniczn%C4%85%22+coraz+bli%C5%BCej-134745
W ubiegłym roku informowaliśmy o planach realizacji nowego filmu z cyklu "Teksańska masakra piłą mechaniczną". Okazuje się, że projekt wciąż jest rozwijany. Co więcej, zyskał właśnie producenta. To Fede Álvarez, reżyser "Nie oddychaj" i "Martwego zła".


Przypomnijmy, że ostatnim filmem w pogmatwanym uniwersum jest "Leatherface" z 2017 roku wyprodukowany przez Millennium Films dla Lionsgate'u. Jednak studia te utraciły prawa do serii, które powróciły do rąk producenta oryginału i reżysera "Teksańskiej masakry piłą mechaniczną: Następne pokolenie" Kima Henkela. Ten dogadał się już z Legendary Entertainment, które znane jest przede wszystkim z widowisk typu "Jurassic World", "Pacific Rim" i "Godzilla II: Król potworów", ale ma też na swoim koncie kilka horrorów (np.: "Krampus. Duch świąt").

Szczegóły nowej "The Texas Chain Saw Massacre" nie są na razie znane. Podobno jednym z rozważanych rozwiązań jest pójście drogą nowego "Halloween", czyli stworzenie kontynuacji oryginału, ignorując wszystkie pozostałe części. W tym przypadku jest jednak drobny problem. "Finałowa dziewczyna" oryginału, Marilyn Burns, zmarła w 2014 roku.

Wszystko wskazuje też na to, że Álvarez będzie jedynie producentem filmu i że trwają już poszukiwania odpowiedniego reżysera.