Nowy prequel "Gry o tron" bije rekord uniwersum. Zmienia tytuł

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nowy+prequel+%22Gry+o+tron%22+ma+re%C5%BCysera.+Ujawniono+liczb%C4%99+odcink%C3%B3w.+To+najkr%C3%B3tszy+serial+uniwersum-155431
Nowy prequel "Gry o tron" bije rekord uniwersum. Zmienia tytuł
Wielkimi krokami zbliża się trzeci serial w uniwersum "Gry o tron". Właśnie poznaliśmy nowe szczegóły projektu znanego jako "A Knight of the Seven Kingdoms".

Prequel "Gry o tron" ma reżysera i liczbę odcinkówHBO ogłosiło m.in. ile odcinków będzie liczył serial "A Knight of the Seven Kingdoms". Okazuje się, że będzie to najkrótszy serial ze świata "Gry o tron". W planach jest bowiem tylko sześć odcinków.

Połowę z nich nakręci jedna osoba - Owen Harris. Niektórym osobom to nazwisko nie będzie obce. Harris jest specjalistą od seriali. Pracował m.in. przy "Czarnym lustrze" (za reżyserię odcinka "San Junipero" otrzymał nominację do nagrody Hugo). Owen Harris dołączył do ekipy również jako producent wykonawczy.

Kosmetycznej zmianie uległ też tytuł serialu. HBO zdecydowało się pozostawić jedynie "A Knight of the Seven Kingdoms" (usuwając podtytuł "The Hedge Knight"). Nie jest jasne, czy jest to zmiana permanentna.


Przygody Dunka i Jajo w HBOFabuła serialu bazować będzie na opowiadaniach George'a R.R. Martina "Błędny rycerz", "Zaprzysiężony miecz" i "Tajemniczy Rycerz" (istniejącymi również w formie komiksów). Ich akcja rozgrywa się 90 lat przed wydarzeniami znanymi z serialu "Gra o tron". Opowiadają one o przygodach wędrownego rycerza Dunka (Ser Duncan Wysoki, późniejszy dowódca Gwardii Królewskiej) i jego giermka o imieniu Jajo (tak naprawdę Aegon Targaryen, późniejszy władca Siedmiu Królestw).

Gwiazdami "A Knight of the Seven Kingdoms" zostali Peter Claffey (Dunk) i Dexter Sol Ansell (Jajo).

Sam Martin został scenarzystą serialu. Będzie też pełnił funkcję jednego z producentów wykonawczych.

7 wspaniałych scen śmierci z serialu "Gra o tron"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones