OFF CAMERA: Jury, które wytycza drogę

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/OFF+CAMERA%3A+Jury%2C+kt%C3%B3re+wytycza+drog%C4%99-139245
Jan Komasa, Sophie Hyde i Tom Hall ocenią filmy w Konkursie Głównym Wytyczanie Drogi. Wszyscy jurorzy prezentowali swoje debiuty na przestrzeni lat właśnie w ramach Festiwalu Mastercard OFF CAMERA. Teraz wracają i zdecydują do kogo trafi Krakowska Nagroda Filmowa.Jan Komasa to reżyser, scenarzysta, producent, którego prace były nagradzane lub miały swoje premiery m.in. na festiwalach w Cannes, Wenecji, Tribeca, Berlinie, Toronto, Palm Springs, AFI, Chicago, Rotterdamie czy Busan. Jego inspirowany prawdziwymi wydarzeniami film "Boże Ciało" (2019) zdobył ponad 40 nagród na prawie 70 festiwalach filmowych oraz był nominowany do Oskara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Cztery filmy jego autorstwa przyciągnęły do kin w Polsce w sumie 5 milionów widzów. Został uhonorowany przez Polską Akademię Filmową statuetkami Najlepszego Reżysera i Odkrycia Roku, zdobył również statuetkę za Najlepszy Film. Jest wykładowcą w szkole filmowej PWSFTviT w Łodzi oraz ekspertem w Państwowym Instytucie Sztuki Filmowej.

Sophie Hyde to reżyserka, producentka i autorka scenariuszy. Jest założycielką i członkinią kolektywu filmowego Closer Productions. Jej debiut fabularny "52 Tuesdays" zdobył nagrodę reżyserską na Sundance i Kryształowego Niedźwiedzia na Festiwalu Filmowym w Berlinie. Wyreżyserowała i wyprodukowała australijsko-irlandzki projekt "Animals" z udziałem Holliday Grainger i Alii Shawkat. Zdobyła również nagrodę BIFA za najlepszy scenariusz debiutu. Wyprodukowała i wyreżyserował epizodyczny serial "F *! # ing Adelaide", którego premiera odbyła się w konkursie Series Mania i jest pokazywany w ABC Australia. Jest producentką i reżyserką serialu "The Hunting", który zdobył dwie nagrody Australijskiej Akademii Filmowej. Sophie jest nominowana do dwóch nagród Australian Directors Guild w 2020 roku.

Tom Hall jest scenarzystą, reżyserem filmowym i telewizyjnym od prawie 25 lat. Uczy pisania scenariuszy, aktorstwa i tworzenia filmów w różnych instytucjach w Irlandii. Jest także wielokrotnie nagradzanym pisarzem literackim, krytykiem, felietonistą i redaktorem magazynu The Dubliner. Pracował m.in. nad "Modern Love" dla Amazon Prime. Ma na swoim koncie takie realizacje jak filmy fabularne "Sensation" (2010) i "November Afternoon" (1997) oraz nagradzane programy telewizyjne "Bachelors Walk" (2001-2006), "Red Rock" (2015-2018) i "Trivia" (2011-2013). Obecnie pracuje m.in. scenariuszem fabularnym "Leningrad for Focus" dla Universal.

Konkurs Główny "Wytyczanie drogi" to część projektu "Obraz świata / Świat w obrazach" realizowanego podczas 13. Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA. Wszystkie festiwalowe filmy będzie można obejrzeć na platformie player.pl. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie: www.offcamera.pl, w mediach społecznościowych: www.facebook.com/OffCameraFestiwal, www.instagram.com/mastercardoffcamerafestival/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones