OSCARY 2015: Hiszpania, Nowa Zelandia, Filipiny i Palestyna też chcą dorwać statuetkę

The Hollywood Reporter, Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/OSCARY+2015%3A+Hiszpania%2C+Nowa+Zelandia%2C+Filipiny+i+Palestyna+te%C5%BC+chc%C4%85+dorwa%C4%87+statuetk%C4%99-107484

Hiszpanie stawiają w tegorocznej oscarowej rywalizacji na pewniaka. Ich kinematografię w Los Angeles reprezentować będzie "Vivir es fácil con los ojos cerrados". Był to wielki wygrany lutowe ceremonii wręczenia nagród Goya, gdzie z siedmiu nominacji sześć zamienił na statuetki, w tym tę dla najlepszego filmu.

Nowa Zelandia wybrała nakręcony w języku Maorysów "The Dead Lands". Jest to opowieść o synu szukającym zemsty za śmierć ojca.

Jednym z najdłuższych filmów kandydujących do Oscara jest filipiński "Norte, koniec historii". Jest to czterogodzinna epopeja luźno inspirowana "Zbrodnią i karą" Dostojewskiego. Jest to opowieść o mieszkańcu wioski, który zostaje skazany za podwójne morderstwo dokonane przez pochodzącego z bogatej rodziny studenta.

Palestyna spróbuje zdobyć Oscara filmem "Eyes of a Thief". Jest to inspirowana prawdziwą historią opowieść o mężczyźnie, który po 10 latach spędzonych w izraelskim wiezieniu wychodzi na wolność. Akcja filmu rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych: współcześnie i w 2002 roku, w kulminacyjnym momencie drugiej intifady.

Swojego kandydata ma też Bangladesz. Został nim film "Jonakir alo". Jest to opowieść o kobiecie pragnącej adoptować dziecko. Jednak jej teściowie są przeciwni pomysłowi.
Udostępnij: