Ogłoszono nominacje do Internet Movie Awards

  • Onet.pl
  • Inne
Oficjalna strona Internet Movie Awards ogłosiła nominacje do siódmej edycji swoich nagród, rozdawanych co pół roku.
Głosować na nominowane filmy można na stronie http://internetmovieawards.com/ do 25 sierpnia.

Najwięcej, bo aż 11 nominacji uzyskał ostatni film Davida Finchera "Azyl" z Jodie Foster, która też jest wyróżniona w kategorii najlepsza aktorka. Zaraz za nim uplasował się z film o przygodach człowieka-pająka z Tobeyem Maguire. Na trzecim miejscu z dziewięcioma nominacjami znalazła się adaptacja powieści Nicka Hornby'ego, "Był sobie chłopiec" z Hugh Grantem.

Najlepszy Film
"Był sobie chłopiec"
"Enigma"
"Ręka Boga"
"Insomnia"
"Kissing Jessica Stein"
"Raport mniejszości"
"Monsunowe wesele"
"My Big Fat Greek Wedding"
"Azyl"
"Spider-Man"
"Gwiezdne wojny, część II - Atak Klonów"

Najlepszy Aktor
Al Pacino, "Insomnia"
Bill Paxton, "Ręka Boga"
Dougray Scott, "Enigma"
Forest Whitaker, "Azyl"
Hugh Grant, "Był sobie chłopiec"
James Caviezel, "Hrabia Monte Christo"
Samuel L Jackson, "Zmiana pasa"
Tobey Maguire, "Spider-Man"
Tom Cruise, "Raport mniejszości"

Najlepsza Aktorka
Diane Lane, "Niewierna"
Franka Potente, "Tożsamość Bourne'a"
Jennifer Westfeldt, "Kissing Jessica Stein"
Jodi Foster, "Azyl"
Kirsten Dunst, "Spider-Man"
Natalie Portman, "Gwiezdne wojny, część II - Atak Klonów"
Toni Collette, "Był sobie chłopiec"

Najlepszy Aktor Drugoplanowy
Dwight Yoakam, "Azyl"
Ewan McGregor, "Gwiezdne wojny, część II - Atak Klonów"
Jared Leto, "Azyl"
Jeremy Northam, "Enigma"
Liev Schreiber, "Suma wszystkich strachów"
Luis Guzman, "Hrabia Monte Christo"
Nicholas Hoult, "Był sobie chłopiec"
Robin Williams, "Insomnia"
Willem Dafoe, "Spider-Man"

Najlepsza Aktorka Drugoplanowa
Debra Messing, "Hollywood Ending"
Heather Juergensen, "Kissing Jessica Stein"
Hilary Swank, "Insomnia"
Kate Winslet, "Enigma"
Kristen Stewart, "Azyl"
Maura Tierney, "Insomnia"
Rachel Weisz, "Był sobie chłopiec"
Saffron Burrows, "Enigma"
Samantha Morton, "Raport mniejszości"

Najlepsza Piosenka
"California", "Orange County"
"He Mele No Lilo", "Lilo & Stitch"
"Hero", "Spider-Man"
"The One", "Orange County"
"The Sweetest Thing", "Mr. Deeds - Milioner z przypadku"
"Three is the Magic Number", "Slackers"
"Where Are You Going", "Mr. Deeds - Milioner z przypadku"

Najlepsza Muzyka
"Był sobie chłopiec" (Badly Drawn Boy)
"Dragonfly" (John Debney)
"Raport mniejszości" (John Williams)
"Mr. Deeds - Milioner z przypadku" (różni artyści)
"Azyl" (Howard Shore)
"Spider-Man" (różni artyści)
"Gwiezdne wojny, część II - Atak Klonów" (John Williams)
"Suma wszystkich strachów" (Jerry Goldsmith)

Najlepsze Efekty Wizualne (w tym animacja i charakteryzacja)
"Epoka lodowcowa"
"Raport mniejszości"
"Azyl"
"Spider-Man"
"Gwiezdne wojny, część II - Atak Klonów"

Najlepszy Scenariusz
"Był sobie chłopiec" (Peter Hedges na podstawie powieści Nicka Hornby)
"Hrabia Monte Christo", The (Jay Wolpert na podstawie powieści Alexandra Dumas)
"Enigma" (Tom Stoppard na podstawie powieści Roberta Harris)
"Ręka Boga" (Brent Hanley)
"Epoka lodowcowa" (Michael Berg, & Michael J. Wilson & Peter Ackerman)
"Insomnia" (Hillary Seitz na podstawie scenariusza Nikolaj Frobenius i Erik Skjoldbjarg)
"Kissing Jessica Stein" (Jennifer Westfeldt)
"Raport mniejszości" (Scott Frank & Jon Cohen na podstawie opowiadania Philip K. Dick
"Spider-Man" (David Koepp)
"Suma wszystkich strachów" (Paul Attanasio & Daniel Pyne na podstawie powieści Toma Clancy'ego)

Najlepszy Reżyser
Bill Paxton, "Ręka Boga"
Charles Herman-Wurmfeld, "Kissing Jessica Stein"
Chris & Paul Weitz, "Był sobie chłopiec"
Chris Nolan, "Insomnia"
David Fincher, "Azyl"
Sam Raimi, "Spider-Man"
Steven Spielberg, "Raport mniejszości"

Przełomowa Rola
Adam Beach, "Szyfry wojny"
Amanda Bynes, "Big Fat Liar"
Diane Lane, "Niewierna"
Dougray Scott, "Enigma"
Dwayne Johnson, "Król Skorpion"
Dwight Yoakam, "Azyl"
Hayden Christensen, "Gwiezdne wojny, część II - Atak Klonów"
Jennifer Westfeldt, "Kissing Jessica Stein"
Kristen Stewart, "Azyl"
Nicholas Hoult, "Był sobie chłopiec"
Tobey Maguire, "Spider-Man"

Najgorszy Film
"40 dni i 40 nocy"
"Bad Company"
"Na własną rękę"
"Crossroads - Dogonić marzenia"
"Death to Smoochy"
"Nigdy więcej"
"Jason X"
"Królowa potępionych"
"Rollerball"
"Scooby-Doo"
"Wieczny student"