Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Oskar%C5%BCona+o+molestowanie+korea%C5%84ska+re%C5%BCyserka+ko%C5%84czy+karier%C4%99-126955

Oskarżona o molestowanie koreańska reżyserka kończy karierę

  • Variety
  • autor: jp
  • Filmy, Inne
Koreańska reżyserka Lee Hyun-ju, autorka filmu "Nasza love story", zapowiada przejście na emeryturę. Artystka została uznana za winną seksualnego molestowania.

feature-our-love-story.jpg

Kobieta z koreańskiego środowiska filmowego, której nazwisko nie zostało ujawnione, w zeszłym roku oskarżyła Lee o napaść seksualną. Reżyserka miała zabrać ją po wspólnej imprezie do hotelu i napastować na miejscu. Lee twierdzi, że seks odbył się za obopólną zgodą. Sąd uznał ją jednak za winną.

W tym tygodniu koreańska organizacja Women in Film podjęła decyzję o odebraniu reżyserce nagrody, jaką otrzymała w zeszłym roku. Przedstawiciele organizacji powiedzieli, że nie wiedzieli o zarzutach pod adresem reżyserki, kiedy podejmowali decyzję o przyznaniu nagrody.

Choć przyjmuję wyrok sądu, czuję, że zostałam niesłusznie oskarżona. Przyznaję, że moje zachowanie skrzywdziło ofiarę i jej chłopaka, niezależnie od stojących za nim powodów. Dziękuję wszystkim, którzy wspierali "Naszą love story". Przykro mi, że zawiodłam wiele osób. Filmy były dla mnie wszystkim i dotychczas żyłam właśnie dla nich. Biorę jednak odpowiedzialność za sprawę i rezygnuję z pracy w przemyśle filmowym, czytamy w oświadczeniu reżyserki.