Ostatni weekend z 13. Sputnikiem!

13. odsłona Sputnika małymi krokami zbliża się do końca. Przed nami ostatni festiwalowy weekend na warszawskich ekranach, ostatnia szansa na spotkanie z najlepszym kinem rosyjskim i rozmowę ze znakomitymi twórcami. "Ołówek", "Nafta", "Komik", "Ponad niebem", "Fateicz i morze" oraz "Północny wiatr bywa ciepłym" – to tytuły, które szczególnie polecamy na nadchodzący weekend w stolicy. Tradycyjnie nie zapomnimy także o naszych najmłodszych widzach, których zapraszamy w sobotę i niedzielę do Luny na bajkowo-filmowe poranki 13. Małego Sputnika.

reklama fb.jpg


Dziś - 29 listopada - w Lunie odbędą się dwa spotkania z twórcami: o 18:00 konkursowy "Ołówek" Natalii Nazarowej oraz rozmowa z reżyserką i producentem Denisem Kowalewskim, zaś o 20:30 kalejdoskopowy "Komik" Michaiła Idowa, a po nim rozmowa z odtwórcą tytułowej roli, gwiazdą rosyjskiego ekranu – Aleksiejem Agranowiczem.

Na piątkowy wieczór w Lunie mamy też propozycję dla fanów kina w wydaniu mniej poważnym! Znana wszystkim fabuła "Hobbita" Tolkiena o godz. 19:00 nabierze zupełnie innego kolorytu dzięki nietuzinkowym efektom specjalnym i finezyjnej charakteryzacji w filmie z sekcji "4K" - "Bajkowa podróż Pana Bilbo Bagginsa, Hobbita, przez dziką krainę, czarny las, za mgliste góry. Tam i z powrotem" w reżyserii Władimira Łatyszewa. Ścieżkę dźwiękową do filmu na żywo przeczyta sam Tomasz Knapik!

Również w piątek w Iluzjonie po dokumencie "Fateicz i morze" (godz. 18:00) z widzami porozmawiają polscy twórcy, współtworzący film – producentka Dorota Roszkowska i operator Krystian Matysek.

W sobotę – 30 listopada – o 18:15 zapraszamy do Luny na pokaz tytułu konkursowego "Nafta" Jusupa Razykowa, po którym o inspiracjach i pracy na planie opowiedzą reżyser oraz odtwórczyni głównej roli Jelena Susanina. Następnie o godz. 20:30 zaprezentujemy film z Kalejdoskopu Nowego Kina – "Ponad niebem" w reżyserii Oksany Karas. Po projekcji z widzami porozmawia aktor, Aleksiej Agranowicz.

W Iluzjonie w sobotę czeka nas kolejna propozycja z Konkursu Filmów Dokumentalnych. O 18:00 po pokazie obrazu "Północny wiatr bywa ciepłym" Aleksieja Gołowkowa zapraszamy na dyskusję z reżyserem.

W Elektroniku natomiast czekają nas projekcje najmocniejszych tytułów konkursowych – "Byka" Borisa Akopowa (29 XI, godz. 21:00), "Rosyjskiego biesa" Grigorija Konstantinopolskiego (30 XI, godz. 18:00) oraz "Van Goghów" Siergieja Liwniewa (30 XI, godz. 20:00).

W niedzielę – 1 grudnia – z publicznością ponownie spotka się reżyser Jusup Razykow. Tym razem przedstawi on w Lunie swój drugi film w tegorocznym programie Sputnika - "Taniec z szablami" (godz. 17:00).

Ceremonia zamknięcia festiwalu odbędzie się w niedzielę o godz. 19:00, wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy na ogłoszenie werdyktu Jury do kina Luna. Zgromadzona publiczność będzie miała okazję obejrzeć komedię "Rozwiedźmy się!" w reżyserii Anny Parmas.

www.sputnikfestiwal.pl
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię