Pokolenie Z – to co robią, może zawstydzić nawet Ciebie

https://www.filmweb.pl/news/Pokolenie+Z+%E2%80%93+to+co+robi%C4%85%2C+mo%C5%BCe+zawstydzi%C4%87+nawet+Ciebie-132183
Co ma wspólnego nastolatek, który zagrał w polskim filmie przygodowym "Władcy przygód. Stąd do Oblivio", piętnastoletnia Greta Thunberg, która podczas szczytu klimatycznego w Katowicach wezwała rządzących do wzięcia odpowiedzialności za katastrofalne dla Ziemi zmiany klimatyczne i brytyjska aktorka Emma Watson, znana jako Hermiona Granger z serii filmów o Harrym Potterze, która jako ambasadorka dobrej woli ONZ włączyła się w walkę o równouprawnienie kobiet? Wszyscy są bardzo młodzi i a tym, co robią dla świata, mogą zainspirować niejednego rówieśnika, a na pewno zawstydzić niejednego dorosłego.


21 marca do kin wejdzie polski film przygodowy "Władcy przygód" z udziałem energicznych nastolatków, którzy również nie czekają biernie, aż ktoś zmieni świat za nich. Szymon Radzimierski, odtwórca jednej z głównych ról, w prawdziwym życiu odegrał nawet ważniejszą rolę - wspólnie z borneańską organizacją Kompakh, stworzył ekologiczno-edukacyjny projekt na Borneo, którego celem jest zaangażowanie dzieci i młodzieży z wiosek na Kalimantanie w ochronę lasu deszczowego i zagrożonych gatunków zwierząt (orangutanów, nosaczy, dzioborożców).

We "Władcach przygód" Szymon wciela się w rolę Franka – wynalazcy i naukowca. Chciałbym wynaleźć coś, co by sprawiło, że na świecie będzie więcej pokoju i mniej głodu. Mógłbym wymyślić maszynę, która odebrałaby ludziom ochotę na walkę. Zatrzymaliby się i zrozumieli, że pokój na świecie jest ważny. Chciałbym wymyślić coś, co byłoby dobre dla świata – ale to nie jedyne marzenie nastoletniego idealisty, który pragnął również zagrać w filmie – To było moje marzenie, z którego chyba do końca sam nie zdawałem sobie sprawy i o którym nikomu nie mówiłem – mówi Szymon.


"Do odważnych świat należy!" – hasło filmu "Władcy przygód", w którym zagrali: Szymon Radzimierski, Weronika Kaczmarczyk i Oskar Latarski doskonale pasuje do czasów, w których żyjemy. Warto zobaczyć ten film ze swoimi dziećmi, aby dodać im skrzydeł i zaszczepić w nich wiarę, że także oni mogą spełniać swoje marzenia. Żeby nie bali się marzyć o dużych sprawach zarówno dla siebie jak i dla całej planety. 

"Władcy przygód. Stąd do Oblivio" w kinach od 21 marca.