Co łączy Kapitana Amerykę z "Władcami przygód. Stąd do Oblivio"?

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Co+%C5%82%C4%85czy+Kapitana+Ameryk%C4%99+z+%22W%C5%82adcami+przyg%C3%B3d.+St%C4%85d+do+Oblivio%22-131345
Rodzimi twórcy, tacy jak: Paweł Pawlikowski, Małgorzata Szumowska, Joanna Kulig, Rafał Zawierucha czy Tomasz Kot, są rozchwytywani na arenie międzynarodowej i nikogo to już nie dziwi. Transfery hollywoodzkich gwiazd do polskiego kina są jednak rzadkością, tym bardziej cieszy, że hollywoodzcy twórcy muzyki filmowej: Fred Emory Smith i stały współpracownik Hansa Zimmera, Carl Rydlund stworzyli muzykę do polskiego filmu przygodowego "Władcy przygód. Stąd do Oblivio".

To film młodzieżowy, który, podobnie jak "Stranger Things" czy "Super 8", składa hołd amerykańskiemu kinu przygodowemu. "Władcy przygód. Stąd do Oblivio" na ekrany kin wchodzą 21 marca, czyli w pierwszy dzień wiosny, a już teraz można posłuchać fantastycznej ścieżki dźwiękowej - dostępnej między innymi na takich platformach jak: Spotify, Tidal, Deezer, Google Play i Amazon.

Kompozytorem muzyki do filmu "Władcy przygód. Stąd do Oblivio" jest Fred Emory Smith, który pracował m.in. przy serialowych "Star Wars: Forces of Destiny", a orkiestratorem, czyli osobą, która myśli kompozytora rozpisuje na poszczególne instrumenty, jest Carl Rydlund, który pracował między innymi przy takich filmach jak: "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów", "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości", "Mroczny Rycerz powstaje", "Dunkierka", "Interstellar" i wiele innych.

Zobaczcie nowy spot filmu:


Kino przygodowe musi mieć odpowiedni nastrój i odpowiednią ilustrację muzyczną. Tworzenie ilustracji muzycznej w postaci partytury trwało pół roku i całość została nagrana z ponad 80. filharmonikami czeskimi pod batutą Carla Rydlunda. Mamy w filmie ponad 65 minut wspaniałej muzyki, która zostanie również wydana w formie soundtracku. Muzyka w naszym filmie jest wszechobecna i została stworzona przez fachowców w swojej dziedzinie – mówi Marcin Ksobiech, producent filmu.

Jedno przypadkowe spotkanie, próba porwania, szalony lot na własnoręcznie skonstruowanej machinie i ucieczka przed Łowcami Głów z Oblivio – czy to brzmi jak normalny dzień w życiu przeciętnego nastolatka? Franek i Izka – główni bohaterowie filmu – odkryją, że nie trzeba być superbohaterem, aby przeżyć superprzygodę. Uruchamiając tajemniczy gramofon, przypadkiem sprowadzą do ziemskiego wymiaru Eddiego – uciekiniera z krainy Oblivio. Skierują tym samym na siebie gniew Łowców Głów, którzy za wszelką cenę będą chcieli ukarać zbiega. "Za wszelka cenę" oznacza, że nie zawahają się zdeatomizować każdego, kto stanie im na drodze. Czy Frankowi i Izce uda się uratować Eddiego? Czy ich przyjaźń przetrwa pomimo problemów, które czekają ich po drodze?