Polska premiera serialu "Ręka La Garduñi" (drugi sezon "Zarazy")

https://www.filmweb.pl/news/Polska+premiera+serialu+%22R%C4%99ka+La+Gardu%C3%B1i%22+%28drugi+sezon+%22Zarazy%22%29-137195
Ciesząca się ogromną popularnością, jedna z największych hiszpańskich produkcji filmowych ostatnich lat, powraca na antenę kanału Epic Drama. Premierowy odcinek drugiego sezonu nadawca wyemituje 16 kwietnia (czwartek) o godzinie 22:30.


Tło drugiego sezonu stanowi w dalszym ciągu XVI-wieczna Sewilla, która po okresie epidemii odzyskuje swą pozycję jednego z najbogatszych i najbardziej wpływowych miast na świecie. Okres prosperity przynosi ze sobą gwałtowny wzrost populacji miasta, co przysparza niemałe trudności rządzącym, starającym się wyżywić mieszkańców i zachować ład społeczny. Ogromne nierówności ekonomiczne rodzą niezadowolenie, co z kolei podsyca działalność grup przestępczych. Lokalna mafia, La Garduña, korzysta z koniunktury i niezdolności polityków do nadzorowania miasta, kontrolując prostytucję, sprzedaż alkoholu i czarny rynek żywności.

W sześcioczęściowej drugiej serii przyglądamy się losom bohaterów pięć lat po tragicznej w skutkach epidemii. Główny bohater, Mateo (Pablo Molinero), przebywa na Ziemi Ognistej w Nowym Świecie. Kiedy jednak otrzymuje wezwanie Teresy o pomoc (w tej roli Patricia López Arnaiz), decyduje się na powrót do miasta. Tymczasem Valerio (Sergio Castellanos) wciela w życie nauki swojego mentora. Dołącza do Teresy w ryzykownej misji ratowania prostytutek uwięzionych w slumsach Sewilli, tuż pod okiem mafijnego gangu. Wierna zasadom Teresa wykorzystuje swoje pieniądze i uprzywilejowaną pozycję, aby zapewnić kobietom lepszą przyszłość, ukrywając je w zamkniętym klasztorze. To nieuchronnie prowadzi do konfrontacji z La Garduñą i jej przywódcą, Conrado. Cała sytuacja stawia na szali nie tylko życie Teresy i kobiet, które stara się uratować, ale także Valerio, na którego mafia wydaje wyrok śmierci. Galerię postaci uzupełnia Eugenia (Cecilia Gómez), niezwykle niezależna, otwarta na nowe doznania i tęskniąca za wolnością kobieta. Obietnica lepszego życia jest dla Eugenii jak sen, któremu trudno się oprzeć, wkrótce też staje się prawą ręką Teresy i jej lojalną asystentką. Ostatecznie sytuacja w mieście wymyka się spod kontroli. Rada miasta stara się zaprowadzić porządek, zlecając zadanie młodemu, ambitnemu urzędnikowi. Hrabia Pontecorvo jest odważnym żołnierzem, który pomimo przestróg oficjeli nalega na zbadanie działalności przestępczej La Garduñi. W tym celu wykorzystuje detektywistyczne zdolności Mateo i pomoc Baezy - lokalnego zawadiaki, wiernego przyjaciela Valerio.


Gromadzący przed odbiornikami rekordową liczbę widzów serial już w tym momencie uznawany jest za jedną z najciekawszych propozycji hiszpańskiej telewizji ostatnich lat. Zdjęcia realizowano w blisko 130 lokalizacjach, a 200-osobowa ekipa techniczna z bezprecedensową dokładnością odtworzyła realia XVI-wiecznej Sewilli. Ta nowocześnie zrealizowana, doceniona przez krytyków wysokobudżetowa produkcja (koszt odcinka sięga 1,5 mln euro), jest w ostatnich latach absolutnym hitem na Półwyspie Iberyjskim, bijącym kolejne rekordy oglądalności.

***

"Ręka La Garduñi" (drugi sezon "Zarazy")
Kanał: Epic Drama
Gatunek: Historyczny
Premiera: czwartek 16 kwietnia, godz. 22:30
Rok: 2019
Sezon 2: 6 x 60 min
Twórcy: Rafael Cobos, Alberto Rodríguez
Obsada: Pablo Molinero, Sergio Castellanos, Patricia López Arnaiz, Cecilia Gómez, Claudia Salas, Manuel Morón, Jesús Carroza, Estefanía de los Santos
Informacja sponsorowana
Udostępnij: