Powstaje interaktywny remake "Gier wojennych"

Coming Soon / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Powstaje+interaktywny+remake+%22Gier+wojennych%22-113967
Studia Interlude i MGM Television ogłosiły, że pracują nad krótkometrażowym i interaktywnym "filmem cyfrowym", który będzie zainspirowany "Grami wojennymi" z 1983 roku. 


Interlude to firma, która jest pionierem nowych technologii wideo, reagujących na emocje i zainteresowania odbiorców. Opatentowany przez nią system pozwala opowiadać historie, które mają możliwość rozwijania się w rozmaitych kierunkach. Nowa wersja "Gier wojennych" pozostawi decyzje dotyczące rozwoju fabuły w rękach widzów. Twórcy zapowiadają połączenie wciagającej filmowej narracji z responsywnością gier wideo. Każdy seans może być inny.

Od zawsze fascynował mnie ten klasyczny film. Dziś "Gry wojenne" są na czasie bardziej niż kiedykolwiek, łączą temat hakerstwa z analizą moralnych dylematów wojny jako gry, powiedział Yoni Bloch, prezes Interlude. Zamierzamy stworzyć nowe medium i opowiedzieć tę zajmującą historię nowemu pokoleniu, które wymaga bardziej angażujących doświadczeń.

"Gry wojenne" opowiadały o młodocianym geniuszu komputerowym, który przypadkowo podłącza się do tajnego rządowego superkomputera i przejmuje kontrolę nad arsenałem nuklearnym USA.