Producenci "Point Break" robią skok na chińską kasę

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Producenci+%22Point+Break%22+robi%C4%85+skok+na+chi%C5%84sk%C4%85+kas%C4%99-114335
"Point Break - na fali", remake filmu Kathryn Bigelow z 1991 roku, nietypowo trafi najpierw do chińskich kin. Premiera w Chinach odbędzie się już 3 grudnia, podczas gdy Amerykanie zobaczą film dopiero 24 grudnia.


To pierwszy przypadek w historii, kiedy duże studio - w tym przypadku Warner Bros., które zajmuje się dystrybucją "Point Break" - wprowadzi film na chiński rynek z tak dużym wyprzedzeniem względem reszty świata. Dla porównania "Pingwiny z Madagaskaru" zadebiutowały w Chinach 12 dni przed premierą amerykańską, a "Iron Man 3" - 2 dni. 

Jednym z powodów takiego ruchu może być chęć uniknięcia starcia z "Gwiezdnymi Wojnami: Przebudzeniem Mocy", którego światową premierę zaplanowano na 14 grudnia. W Chinach VII Epizod trafi do kin dopiero w styczniu, więc "Point Break" nie będzie miał tam tak dużej konkurencji, jak wszędzie indziej. 

Film opowie o młodym agencie Johnnym Utahu (Luke Bracey) infiltrującym grupę sportowców ekstremalnych, której przewodzi charyzmatyczny Bodhi (Edgar Ramirez). Grupa podejrzewana jest o to, że oprócz wyczynów sportowych zajmują się również brawurowymi napadami przeprowadzanymi w ekstremalnie wyjątkowy sposób. Reżyseruje Ericson Core

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones