Ralph Fiennes przedstawia całą obsadę "Coriolanusa"

Screendaily / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ralph+Fiennes+przedstawia+ca%C5%82%C4%85+obsad%C4%99+%22Coriolanusa%22-58826
17 marca w Belgradzie rozpoczną się zdjęcia do filmu "Coriolanus" według jednej z mniej znanych sztuk Szekspira "Koriolan". Na miejscu jest już prawie cała ekipa, a na specjalnej konferencji prasowej reżyser i gwiazda projektu Ralph Fiennes zaprezentował całą obsadę i ekipę. W filmie prócz wielkich gwiazd światowego formatu jak Gerard Butler, Brian Cox i Vanessa Redgrave wystąpią też James Nesbitt, John Kani, Paul Jesson, Ashraf Barhom i Jessica Chastain oraz serbscy aktorzy Slavko Stimac, Dragan Micanovic, Svetislav Goncic i Danijela Vranjes.

"Koriolan" to tragedia powstała około 1607 roku, inspirowana życiem Gnejusza Marcjusza Koriolana opisanego przez Plutarcha. Jej bohaterem jest wybitny rzymski dowódca wojskowy, który przeciwny jest dostępowi plebsu do władzy. Akcja rozgrywa się niedługo po wygnaniu ostatniego z królów. W Rzymie panują zamieszki z powodu głodu, a do bram miasta zbliża się armia Wolsków. Marcjusz wyrusza do bitwy, gdzie odznacza się wielkim męstwem i otrzymuje przydomek Koriolan.

Po powrocie zostaje namówiony do ubiegania się o urząd konsula. Jego wyborowi sprzeciwiają się trybuni ludowi, którzy pamiętają, jak w czasie zamieszek Marcjusz odmawiał wydania głodującym zboża. Kiedy okazuje się, że Koriolan nie został konsulem, opuszcza Rzym, przyłącza się do Wolsków i chce z ich armią zdobyć Wieczne Miasto. Zdesperowani Rzymianie próbują odwieść go od tego pomysłu. Udaje się to jego matce i żonie. Marcjusz doprowadza do podpisania pokoju między Wolskami a Rzymem, po czym wraca do miasta, gdzie czeka go tragiczny koniec.