Re:wizje - Inwazja sztuki już od środy, kulminacyjna eksplozja w sobotę!

Informacja nadesłana przez organizatora /
https://www.filmweb.pl/news/Re%3Awizje+-+Inwazja+sztuki+ju%C5%BC+od+%C5%9Brody%2C+kulminacyjna+eksplozja+w+sobot%C4%99-48026
Od środy 10 grudnia eksplozja sztuki w Warszawie - prawie 80 wydarzeń artystycznych w całym mieście -Centrum, Praga, Mokotów, Bielany, Wola. Teatr, taniec, muzyka, sztuki wizualne.

13 grudnia w sobotę niezależni artyści opanują Pałac Kultury i Nauki - po raz drugi przeżyjemy niezapomnianą NOC SZTUKI na Festiwalu Re:wizje! 13 grudnia od godz. 20.00 do 2.00 na ponad 3 000 m Pałacu Kultury i Nauki niepowtarzalna, jedyna taka w Warszawie, a pewnie i w Polsce możliwość zobaczenia ponad 30 projektów muzycznych, tanecznych, teatralnych i multimedialnych w jednym miejscu, w ciągu kilku godzin.

Gości Nocy Sztuki przywitają projekty przygotowane specjalnie dla Re:wizji. Dwa projekty sztuk wizualnych - interaktywne -grające Świetliste kolumny Grzegorza Rogali oraz nawiązująca do wydarzeń historycznych wystawa Jacka Bąkowskiego Uścisk dłoni. O 20.00 duża grupa tancerzy polskich i zagranicznych otworzy NOC SZTUKI akcją taneczną  przygotowaną pod kierunkiem amerykańskiego choreografa Todda Williamsa. SEAD + WARSZAWA to projekt współpracy podczas Re:wizji tancerzy  warszawskich z międzynarodową grupą Salzburg Experimental Academy of Dance, SEAD. Jego efektem będzie nie tylko choreografia otwarcia, ale także kilka serii improwizacji inspirowanych przestrzenią Pałacu Kultury i Nauki.

To tylko kilka z przykładów artystycznych działań z ponad 30 przygotowanych na Noc Sztuki. Czujemy, że oswoiliśmy przestrzeń Pałacu. W Nocy Sztuki w ubiegłym roku uczestniczyło około 7 tysięcy osób, w tym roku spodziewamy się równie imponującej liczny gości.

Zapraszamy na intelektualną i emocjonującą Inwazję Warszawskiej Sztuki Niezależnej.