Nakręcił oryginalny "Piątek trzynastego", teraz szykuje jego reboot!

Bloody Disgusting / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyser+filmu+%22Pi%C4%85tek+trzynastego%22+szykuje+kinowy+reboot%2C+a+tak%C5%BCe+remake+kultowego+horroru+%22Dom%22-149247
Nakręcił oryginalny "Piątek trzynastego", teraz szykuje jego reboot!
Mamy dobrą wiadomość dla tych wszystkich, którzy stęsknili się za serią "Piątek trzynastego". Sean S. Cunningham, reżyser pierwszego filmu słynnego cyklu horrorów, szykuje właśnie jego reboot.

Film, serial - co się dzieje z cyklem "Piątek trzynastego"

Przez wiele lat wokół cyklu "Piątek trzynastego" nic się nie działo. Było to spowodowane sądową wojną o prawa autorskie. Proces zakończył się pod koniec 2021 roku, co otworzyło drogę do nowych projektów.

Jako pierwszy ogłoszony został serial "Crystal Lake". Będzie to prequel cyklu. Odpowiada za niego Bryan Fuller, który będzie scenarzystą, showrunnerem i producentem. Z projektem związany jest również Victor Miller, czyli scenarzysta pierwszego "Piątku trzynastego".

Z kolei za reboot kinowy odpowiada Cunningham, reżyser oryginału, który będzie jego producentem. Pomysłodawcami fabuły są reżyser Jeremy Weiss i Jeff Locker. Cała trójka współpracuje już ze sobą przy okazji horroru "The Night Driver" o obwoźnym sprzedawcy medykamentów, którego prześladuje szalony zabójca.

Szczegóły nowego projektu nie zostały jednak przedstawione. Locker ujawnił jednak, że mają dwa plany na film. Jeśli pierwszy projekt nie wypali, ze względu na problemy prawne (proces zakończył się bowiem dość skomplikowanym podziałem praw autorskich), to mają w zanadrzu bezpośredni sequel pierwszego "Piątku trzynastego".


Kultowy "Dom" doczeka się odświeżeniaReboot "Piątku trzynastego" i produkcja "The Night Driver" to nie wszystkie projekty 81-letniego Seana S. Cunninghama. Przygotowuje również horror "House", który bazować będzie na kultowym filmie z 1985 roku pod tytułem "Dom".

Oryginał był historią pisarza, który w celu przygotowania kolejnej powieści zaszywa się w domu zmarłem niedawno ciotki. Jednak w każdym zakamarku, za każdymi drzwiami czai się strach i niebezpieczeństwo. Cobb przyjechał do tego domu, by napisać nową książkę o Wietnamie. Dzień poświęca pracy, opisując swoje przeżycia wojenne, nocą toczy walkę z koszmarnymi upiorami, które po zmierzchu zaludniają cały dom. By uratować siebie i swojego syna, musi pokonać przerażenie i ból, jeszcze raz przeżyć koszmar wojny i tragiczną śmierć swojego kolegi.

Nowy "House", którego premiera planowana jest na 2024 roku, nie będzie prostym remakiem, lecz rebootem opierającym się na oryginalnym pomyśle, ale przekształcającym go w atrakcyjną dla współczesnego widza formę.

Locker ujawnił, że oprócz filmu twórcy rozważają również stworzenie gry wideo.

Zwiastun filmu "Dom"


Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszym corocznym plebiscycie NAGRODY FILMWEBU 2023. TUTAJ znajdziecie nominacje w 13 kategoriach. Wybierzcie najlepszych!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones