Charlize Theron matką Jasona z Piątku Trzynastego? Na drodze stanął producent

/Film / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Charlize+Theron+nie+zagra+w+serialowym+%22Pi%C4%85tku+Trzynastego%22%2C+projekt+A24+trafi%C5%82+na+p%C3%B3%C5%82k%C4%99-156148
Charlize Theron matką Jasona z Piątku Trzynastego? Na drodze stanął producent
źródło: materialy promocyjne
Fani serii "Piątek Trzynastego" nie mają łatwego życia. Legendarna seria slasherów przez lata mogła liczyć na regularne kontynuacje. Tymczasem od czasu "Piątku Trzynastego", remake’u Marcusa Nispela minęło już 15 lat. Wynagrodzeniem za lata oczekiwań miał być serial współprodukowany przez A24 oraz Peacock. 

"Crystal Lake” zapowiadany był jako arthouse'owa seria osadzona w uniwersum "Piątku”. W rolę showrunnera miał wcielić się znany z "HannibalaBryan Fuller, którego nazwisko oraz pokaźny budżet produkcji, oscylujący wokół 85 milionów dolarów (jedynie za pierwszy sezon!), skusić miał nawet samą Charlize Theron


Niestety - ta opowieść brzmi zbyt pięknie, żeby mogła się ziścić. Po ciężkim dwuletnim okresie przygotowań, Fuller został zwolniony, a projekt zawisł w niejasnym limbo. Portal Slashfilm donosi o zakulisowych problemach, zawyżonym, przepompowanym budżecie oraz wysokich wymaganiach twórcy. W związku z odejściem głównego showrunnera oraz wspomagającego go Jima Dangera Graya, przyszłość produkcji jest obecnie niejasna.

O czym miał opowiedzieć "Crystal Lake”?Akcja pierwszego sezonu "Crystal Lake” miała rozpocząć się bezpośrednio po utonięciu młodego Jasona Voorheesa, a więc jeszcze przed wydarzeniami z pierwszego "Piątku Trzynastego". Pomysł na cały serial polegał na remake’owaniu każdej z pierwszych czterech odsłon serii, przy okazji dokonując ich kreatywnej dekonstrukcji; zmieniając sensy i odwracając kluczowe dla fabuły wydarzenia. 

Kontynuacja prac nad serialem nie jest jednak wykluczona. Przez lata producenci "Crystal Lake” byli uwikłani w wycieńczającą walkę o prawa do "Piątku Trzynastego”. Całkowite porzucenie projektu po tylu latach byłoby trudnym i nierozsądnym biznesowo zagraniem. Slashfilm donosi, że funkcję nowego showrunnera może objąć Nick Antosca ("Las Samobójców"). Jeśli jednak tak się stanie, prawdopodobnie trzeba będzie ruszyć z produkcją „od zera”, a to oznacza kolejne koszta. Jason na pewno powróci. Ale kiedy i w jakiej formie? Jak przystało na bohatera slasherów - pewnie w najmniej spodziewanym momencie.

  Zobaczcie zwiastun ostatniej odsłony "Piątku Trzynastego"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones