Serialowy "Piątek trzynastego" bez showrunnera. Przeczytaj oświadczenie Bryana Fullera

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Serialowy+%22Pi%C4%85tek+trzynastego%22+bez+showrunnera.+Przeczytaj+o%C5%9Bwiadczenie+Bryana+Fullera-155466
Serialowy "Piątek trzynastego" bez showrunnera. Przeczytaj oświadczenie Bryana Fullera
źródło: Getty Images
autor: Amanda Edwards
Peacock i A24 szukają nowego showrunnera dla serialowego prequela "Piątku trzynastego". Bryan Fuller, który zajmował to stanowisko, poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że odchodzi.  

Serialowy prequel "Piątku trzynastego" bez showrunnera. Przeczytaj oświadczenie Bryana Fullera


Bryan Fuller poinformował, że nie jest już zaangażowany w prace nad prequelem "Piątku trzynastego" w zamieszczonym na Instagramie poście, który zilustrował kadrem z oryginalnego filmu. Czytamy w nim: 

Adaptacje klasycznych horrorów to coś, w czym mam pewne doświadczenie. Tego typu produkcje wymagają wizji, która pozwoli przekształcić materiał wyjściowy, ale jednocześnie muszą dostarczyć to, czego oczekuje widownia – co jest ambitnym i ryzykownym działaniem. Wymaga to podjęcia razem ze mną ryzyka. 

Kiedy to się powiedzie, jak stało się w przypadku "Hannibala", rezultaty mogą być wspaniałe zarówno dla scenarzystów, jak i widowni. Choć musieliśmy stawić czoło wielu wyzwaniom, nie mógłbym być bardziej dumny z pracy, którą razem z Jimem Dangerem Grayem, dzielącym ze mną obowiązki showrunnera, mogliśmy wykonać dzięki naszemu genialnemu zespołowi scenarzystów.

Z powodów, na które nie miałem wpływu, A24 zdecydowało rozwijać materiał w innym kierunku. Mamy nadzieję, że finalny produkt spodoba się fanom na całym świecie.


Oryginalny wpis możecie zobaczyć poniżej: O czym opowiada "Piątek trzynastego"? Zobacz zwiastun


"Piątek trzynastego" trafił na ekrany w 1980 roku. Film, opowiadający o masakrze, której wśród nastolatków obozujących nad Crystal Lake dokonuje bezwzględny morderca, doczekał się licznych sequeli. Zobaczcie jego zwiastun: Skąd znamy Bryana Fullera?


Bryan Fuller najlepiej znany jest jako twórca serialu "Hannibal". W jego CV znajdziemy również takie produkcje jak "Star Trek: Voyager", "Star Trek: Short Treks" i "Star Trek: Discovery", "Trup jak ja", "Herosi", "Amerykańscy Bogowie" czy filmy "Carrie", i "Mockingbird Lane".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones