Remake "Ucieczki Logana" w rękach twórcy reklamówek

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Remake+%22Ucieczki+Logana%22+w+r%C4%99kach+tw%C3%B3rcy+reklam%C3%B3wek-36928
Warner Bros. wybrał następcę Bryana Singera na stanowisko reżysera nowej wersji "Ucieczki Logana". Został nim twórca reklamówek Joseph Kosinski, dla którego "Logan's Run" będzie reżyserskim debiutem.

"Ucieczka Logana" to głośna powieść Williama F. Nolana opowiadająca o świecie przyszłości, kiedy ludzie żyją w przykrytych szklanymi kopułami miastach. Kiedy skończą 21 lat muszą dobrowolne popełnić samobójstwo, żeby uczynić w mieście miejsce dla następnych pokoleń. Logan, tytułowy bohater powieści jest policjantem, który ściga wszystkich przeciwstawiających się temu prawu, z którym jednak on sam się nie zgadza. Gdy zbliżają się jego 21 urodziny, dowiaduje się, że istnieje gdzieś mityczne miejsce o nazwie Sanktuarium, w którym ludzie dożywają późnej starości. Wraz ze swoją partnerką Jessicą Logan wyrusza na jego poszukiwanie.

Na podstawie powieści powstał w 1976 roku film z Michaelem Yorkiem, Jenny Agutter i Farrah Fawcett. Autorem scenariusza nowej wersji jest Timothy J. Sexton ("Ludzkie dzieci"), a producentem Joel Silver.

Według studia Warner nowa wersja będzie bliższa powieści, niż to miało miejsce w wersji z 1976 roku. Twórcy chcą się skoncentrować na bohaterach ślepo wierzących w rozpowszechnioną ideologię. Film nie będzie epatować efektami specjalnymi, lecz skoncentruje się na postaciach.

Przez długi czas z projektem związany był Bryan Singer. Mówiło się wtedy, że rolę Logana mógłby zagrać Matt Damon. Niestety po odejściu reżysera w połowie ubiegłego roku o nowej wersji filmu było cicho. Warner jednak nigdy nie zrezygnowało z projektu.