Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Rodzina+Michaela+Jacksona+pozywa+HBO-131984

Rodzina Michaela Jacksona pozywa HBO

  • Deadline
  • autor: jp
  • Filmy
Ciąg dalszy kontrowersji wokół dokumentu "Leaving Neverland" opowiadającego o rzekomych ofiarach Michaela Jacksona. Spadkobiercy piosenkarza wytoczyli prawnicze działa i pozywają stację HBO, na której ma zadebiutować film.

jacksonF.jpg

Wyreżyserowany przez Dana Reeda dokument, który zadebiutował na Festiwalu Sundance, opiera się na zeznaniach dwóch świadków, Wade'a Robsona i Jamesa Safechucka. Twierdzą oni, że 20 lat temu byli molestowani przez zmarłego gwiazdora.

The Jackson Estate będzie dochodzić odszkodowania za zniesławienie Michaela Jacksona, które może wynieść nawet 100 milionów dolarów, jeśli HBO uda się wyrządzić zamierzoną szkodę dziedzictwu piosenkarza, czytamy w pozwie, który wpłynął do sądu w Los Angeles we czwartek.
 
HBO mogło i powinno było zadbać o to, by "Leaving Neverland" był oparty na źródłach, odpowiednio udokumentowany i przedstawił problem w sposób sprawiedliwy, powiedział prawnik rodziny Jacksonów Howard Weitzman. Zamiast tego wyprodukowano film, którego daj bohaterowie przez lata zeznawali pod przysięgą, mówiąc rodzinie, przyjaciołom i przedstawicielom prawa, że pan Jackson nigdy nie zachował się wobec nich niewłaściwie.

HBO wystosowało już swoją oficjalną odpowiedź na pozew: Pomimo desperackich kroków podjętych w intencji zdyskredytowania filmu, nasze plany pozostają bez zmian. Dwuczęściowy dokument zostanie wyemitowany 3 i 4 marca. To pozwoli każdemu samodzielnie ocenić film i zawarte w nim tezy.