Samuraj Jack powraca po 12 latach przerwy!

Coming Soon / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Samuraj+Jack+powraca+po+12+latach+przerwy-114714
Mamy dobrą wiadomość dla fanów serialu animowanego "Samuraj Jack". W przyszłym roku zobaczycie piąty sezon kultowej animacji. Taką informację podało Cartoon Network.


(kliknij, aby powiększyć)

Nowe odcinki zadebiutują jednak nie na antenie Cartoon Network, lecz na kanale Adult Swim. "Samuraj Jack" będzie częścią bloku Toonami (który narodził się na Cartoon Network zanim został przeniesiony do Adult Swim w 2012 roku). Pieczę nad projektem trzymać będzie twórca serialu Genndy Tartakovsky.

"Samuraj Jack" debiutował w 2001 roku. Do 2004 roku powstały w sumie 52 odcinki. Był to jeden z najważniejszych seriali animowany początku XXI wieku. Opowiadał historię tytułowego samuraja, który zostaje przez swojego wroga - złego czarnoksiężnika Aku - zesłany w przyszłość, do świata, gdzie Aku jest władcą. Aby wrócić do swoich czasów, Jack musi odnaleźć portal umożliwiający podróż w czasie i pokonać swego adwersarza.

Od zniknięcia z anteny wciąż mówiło się o możliwości powrotu Jacka. Liczne doniesienia sugerowały, że może powstać wersja kinowa serialu bądź to w wersji animowanej bądź to jako film aktorski. Wśród potencjalnych reżyserów tego ostatniego wymieniano Bretta Ratnera i Tarsema Singha. Nie jest jasne, jak nowy serial wpłynie na te (Mało konkretne) plany.