Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Dwa+nowe+filmy+Genndy%27ego+Tartakovsky%27ego+w%C5%9Br%C3%B3d+plan%C3%B3w+Sony-133475

Dwa nowe filmy Genndy'ego Tartakovsky'ego wśród planów Sony

  • Variety
  • autor: jp
  • Seriale, Filmy
Sony Pictures Animation idzie za ciosem oscarowego "Spider-Man Uniwersum". Podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych w Annency studio ogłosiło szereg nowych projektów.

wish-dragon-photo.jpg

W planach Sony Animation są: nowa wersja serialu "The Boondocks", horrorowa antologia "Hungry Ghosts", serial komediowy "Superbago" i dwa nowe pełnometrażowe projekty Genndy'ego Tartakovsky'ego, "Black Knight" oraz "Fixed". Studio zapowiedziało też współpracę z chińską firmą Tencent, która pomoże przy realizacji animacji "Wish Dragon", której producentem jest Jackie Chan.

"The Boondocksprzedstawi dalsze przygody rodziny Freemanów, która walczy z lokalnym tyranem, wujkiem Ruckusem.

"Superbago" to połączenie animacji poklatkowej i żywego aktorstwa. Bohaterami serialu jest para animowanych półgłówków, którzy podróżują prawdziwym kamperem przez Stany, marząc o zostaniu superbohaterami.

Serial "Hungry Ghosts" jest oparty na serii komiksów autorstwa Anthony'ego Bourdaina i Joela Rose'a. To wiązanka przerażających, absurdalnych, pokręconych i kulinarnie zakręconych opowieści o duchach, jakie wymyślają szefowie kuchni, by nastraszyć się nawzajem.

Tartakovsky, twórca "Hotelu Transylwania", "Laboratorium Dextera" i "Samuraja Jacka" zapowiedział "Black Night" jako połączenie każdego filmu akcji, jaki kiedykolwiek kochaliście, ale z dodatkiem wojowników ninja. To historia lojalnego rycerza, który zawiódł swojego króla i musi teraz zmienić się w tytułowego Czarnego Rycerza, by uratować królestwo.

"Fixed" ma być z kolei pierwszą animacją Sony dla dorosłych. Jej bohaterem będzie pies, który dowiaduje się, że ma zostać wykastrowany.

"Wish Dragon" opowie z kolei o chłopcu, który spotyka nie widzialnego dla innych spełniającego życzenia smoka.

W Annency zaprezentowano również fragmenty nadchodzących premier studia: "The Angry Birds Movie 2", produkowanego przez Phila Lorda i Christophera Millera "The Mitchells vs. The Machines" oraz musicalu "Vivo" z piosenkami Lin-Manuela Mirandy.

zobacz też: