Scenarzysta "Elektry" przygotowuje fabułę kolejnego "Matriksa"

The Playlist / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Scenarzysta+%22Elektry%22+przygotowuje+fabu%C5%82%C4%99+kolejnego+%22Matriksa%22-125322
Zak Penn ("Elektra", "X-Men: Ostatni bastion") ujawnił na Twitterze, że pracuje nad scenariuszem kolejnego filmu z serii "Matrix".


Jak sam twierdzi, nie jest to ani reboot, ani kontynuacja. Projekt znajduje się na bardzo wczesnym etapie realizacji. Nie wybrano ani reżysera, ani obsady. Nie wiadomo również, jaka będzie tonacja oraz wizualny styl filmu.

Trudno się dziwić, że wytwórnia Warner Bros chce kontynuować serię "Matrix". Trylogia sióstr Wachowskich zarobiła w kinach ponad półtora miliarda dolarów. Ponadto pierwszy film z serii okazał się jednym z najbardziej wpływowych tytułów w historii kina. Zastosowane w nim efekty specjalne (zwłaszcza tzw. "bullet-time") zostały szybko skopiowane przez innych filmowców, zaś mnóstwo klasycznych dziś scen było wielokrotnie cytowanych i parodiowanych.

Bohaterem trylogii był haker Neo (Keanu Reeves), który odkrył, że świat, w którym żyje, to  iluzja stworzona przez złowrogie maszyny. Z pomocą Morfeusza (Laurence Fishburne) i Trinity (Carrie-Anne Moss) Neo postanowił wziąć udział w rewolucji przeciwko systemowi.
Udostępnij: