Scripter Awards: "Córka" ma najlepszy scenariusz adaptowany

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Scripter+Awards%3A+%22C%C3%B3rka%22+ma+najlepszy+scenariusz+adaptowany-145648
Scripter Awards: "Córka" ma najlepszy scenariusz adaptowany
W sobotę ogłoszono laureatów tegorocznej edycji Scripter Awards. Są to nagrody przyznawane przez University of Southern California autorom scenariuszy adaptowanych jak również twórcom oryginalnych dzieł literackich. Nagrodę stworzono w 1988 roku, a w 2016 roku dodano drugą, za scenariusze serialowe.

Scripter Awards 2022: laureaciW tym roku nagrodę filmową otrzymały Maggie Gyllenhaal i Elena Ferrante za "Córkę" powstałą na bazie powieści pod tym samym tytułem. Film pokonał "Diunę", "Psie pazury", "Pomiędzy" oraz "Tragedię Makbeta".


Nagrodę serialową otrzymał odcinek "The People vs. Purdue Pharma" serialu "Dopesick". Scenariusz napisał Danny Strong na podstawie książki Beth Macy "Lekomani. Jak koncerny farmaceutyczne i lekarze potrafią uzależnić pacjentów od leków". W tej kategorii nominowane były też seriale: "Sprzątaczka", "Station Eleven", "WandaVision" oraz "Kolej podziemna"

O filmie "Córka""Córka" jest pełnometrażowym debiutem reżyserskim aktorki Maggie Gyllenhaal. Film miał swoją premierę na festiwalu w Wenecji, gdzie został nagrodzony za scenariusz. Ma na swoim koncie cztery nagrody Gotham, dwie nominacje do BAFTA i Złotych Globów oraz trzy nominacje do Oscarów.

Jest to historia Ledy, która udaje się na wakacje do Grecji. Planuje czytać, wypoczywać na prywatnej plaży i korzystać z urlopu. Spokój intymnego kurortu zaburza jednak przybycie ekscentrycznej rodziny zamieszkującej największą z willi na wyspie. Uwagę Ledy przykuwa przede wszystkim Nina, która mierzy się z trudami bycia młodą mamą, mając pod opieką kilkuletnią córkę. Obserwowanie tajemniczej nieznajomej wywołuje wspomnienia z okresu macierzyństwa, z którymi Leda od wielu lat nie miała odwagi się skonfrontować. Wracają wspomnienia i widma decyzji z przeszłości, których nie można cofnąć.

Zwiastun filmu "Córka"

Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej oscarowej ANKIECIE, w której możecie głosować na swoich faworytów. TUTAJ znajdziecie nominacje do 94. nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Wybierzcie najlepszych!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones