Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Serial+%22Loki%22+od+scenarzysty+%22Ricka+i+Morty%27ego%22-131906

Serial "Loki" od scenarzysty "Ricka i Morty'ego"

  • The Hollywood Reporter
  • autor: mw
  • Seriale
Produkowany przez Marvel Studios serial o Lokim ma swojego showrunnera. Został nim Michael Waldron, scenarzysta epizodów "Ricka i Morty'ego"

Tom-Hiddleston-jako-Loki-w-Marvel-Cinematic-Universe-fot.-Marvel-Studios-The-Walt-Disney-Company-e1542552702935-1170x732.jpg


Gwiazdą produkcji podobno ma być Tom Hiddleston. I podobno akcja ma się rozgrywać na przestrzeni wielu wieków przed wydarzeniami z MCU. Serial pokaże Lokiego jako siłę, która miała wpływ na wiele historycznych wydarzeń w historii ludzkości. Nie jest to jednak oficjalna informacja z obozu Disneya i Marvela, więc póki co wypada traktować ją jak plotkę. 

Produkcja powstaje dla platformy streamingowej Disney+. Oprócz pełnienia roli showrunnera, Waldron napisze pilota, będzie również producentem wykonawczym całej serii. 

Na potrzeby platformy zostanie zrealizowana cała masa seriali limitowanych będących spin-offami kinowych widowisk. Na pierwszy ogień mają pójść Loki i Scarlet Witch. Idea jest prosta: przybliżyć znane postaci, które nie doczekały się do tej pory własnego kinowego widowiska. Możliwe więc są również projekty poświęcone Falconowi, Hawkeye'owi, Mantis i wielu, wielu innym postaciom.