Siostry Harkonnen zdegradowane? Serialowa "Diuna" zmienia tytuł

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Serialowy+prequel+widowiska+%22Diuna%22+zmienia+tytu%C5%82.+Kiedy+premiera-152717
Siostry Harkonnen zdegradowane? Serialowa "Diuna" zmienia tytuł
Jak informowaliśmy wielokrotnie na stronach Filmwebu, w przygotowaniu jest serial SF stanowiący prequel widowiska "Diuna". Projekt niedawno zmienił tytuł. Czy to jest efekt problemów, z jakimi borykała się produkcja?

"Dune: Prophecy" zamiast "Dune: The Sisterhood"Serial do tej pory znaliśmy pod tytułem "Dune: The Sisterhood". Kładł on nacisk na organizację Bene Gesserit, której genezę mamy w serialu poznać. "Dune: Prophecy" jest nowym tytułem. Co dokładnie ma on symbolizować, tego na razie nie wiemy. Bene Gesserit to organizacja, która na przestrzeni tysiącleci wyprodukowała setki proroctw, dzięki którym kontrolowały całe cywilizacje i drogę rozwoju wszechświata. Wszystkie one były podporządkowane idei Kwisatz Haderach, czyli stworzeniu męskiego odpowiednika Bene Gesserit.

Akcja serialu rozgrywać się będzie 10 tysięcy lat przed wydarzeniami, które znamy z widowiska "Diuna". Głównymi bohaterkami są siostry Harkonnen, które walcząc z siłami zagrażającymi przyszłości rodzaju ludzkiego, zakładają legendarny zakon Bene Gesserit. Owiana tajemnicą potęga ugrupowania powoduje, że w jego ręce trafia cicha kontrola nad politycznym życiem we wszechświecie.


Serial jednak powstaje w bólach i przechodził już kilka metamorfoz. Pierwotnie za projekt odpowiadał Johan Renck, czyli reżyser świetnie przyjętego serialu "Czarnobyl". Jednak jego wizja nie zgadzała się z tym, jak sobie całość wyobrażają szefowie platformy Max. W związku z tym ostatecznie porzucił projekt.

Z serialem pożegnały się też jego gwiazdy, w tym Shirley Henderson, która miała zagrać jedną z sióstr Harkonen.

Max szybko jednak znalazło zastępstwo. Główną reżyserką została Anna Foerster. W roli Tuli Harkonnen zobaczymy zaś znaną z "The Crown" Olivię Williams.

"Dune: Prophecy" zadebiutuje na platformie Max jesienią przyszłego roku. Wcześniej, bo w marcu, swoją premierę będzie miała "Diuna: część druga".

Zwiastun widowiska "Diuna: część druga"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones