Siostra twojej siostry świadkiem nagonki na Jeremy'ego Rennera

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Siostra+twojej+siostry+%C5%9Bwiadkiem+nagonki+na+Jeremy%27ego+Rennera-96961
Rosemarie DeWitt ("Siostra twojej siostry") dołączyła do obsady filmu "Kill the Messenger". Gwiazdą obrazu jest Jeremy Renner.


"Kill the Messenger" opowie o śledztwie przeprowadzonym przez nagradzanego dziennikarza kalifornijskiego Davida Webba, którego wyniki zostały opublikowane w 1996 roku przez The San Jose Mercury News. Webb udowadnia w nim, iż za kokainową epidemię w Kalifornii i innych wielkomiejskich ośrodkach odpowiada w dużej mierze nikaraguańska organizacja Contras. Jej członkowie przemycali spore ilości narkotyku do Stanów, a pieniądze szły na finansowanie działalności Contras. O wszystkim wiedziała wspierająca nikaraguańską partyzantkę CIA. Co więcej, według Webba agencja miała aktywnie wspomagać Contras w narkotykowej działalności.

Film pokaże, jak po opublikowaniu artykułów rozpoczęła się w Stanach wielka nagonka na dziennikarza. Webb został zwolniony przez The San Jose Mercury News, a w 2004 roku popełnił samobójstwo. Twórcy zamierzają ukazać, jak CIA, szkalując w prasie sponsorowanymi artykułami, zniszczyło karierę Webba, oraz udowodnić, że większość tez przedstawionych przez dziennikarza w serii artykułów była prawdziwa.