Sony ugina się przed Koreą Północną

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Sony+ugina+si%C4%99+przed+Kore%C4%85+P%C3%B3%C5%82nocn%C4%85-106765
Wszystko wskazuje na to, że Sony ugięło się pod naporem ataków Korei Północnej. Studio należące do japońskiego koncernu (Japonia ostatnio podejmuje kroki na rzecz poprawy stosunków z wrogim sąsiadem) najpierw zdecydowało się opóźnić premierę komedii "Wywiad ze Słońcem Narodu" o kilka miesięcy, a teraz pojawiają się informacje o tym, że w filmie wprowadzane są zmiany.


Przypomnijmy, że po pojawieniu się pierwszych zwiastunów, Korea Północna zaczęła głośno protestować przeciwko komedii. Twórców filmu nazwali terrorystami. Domagali się od prezydenta USA interwencji i powstrzymania hollywoodzkiej wytwórni od wprowadzenia obrazu do kin. Grozili, że jeśli "Wywiad ze Słońcem Narodu" trafi do kin uznają to za akt agresji. Korea Północna złożyła też skargę do ONZ.

Teraz okazuje się, że film wrócił na stół montażowy. Niektóre z kontrowersyjnych scen mają zostać całkowicie usunięte. W innych zostaną komputerowo wprowadzone zmiany. Przywódca Korei Północnej, z zamiłowania kinoman, nie jest ponoć przeciwny samemu tematowi filmu, lecz temu, co zostało pokazane. Chodzi na przykład o guziki wojskowych mundurów, które mają dość charakterystyczny wygląd i które noszone są jako oznaka hołdu i szacunku dla przywódcy Korei Północnej i jego zmarłego ojca. Ich wykorzystanie w komedii uważane jest za świętokradztwo. Sony postanowiło komputerowo zmienić ich wygląd, by powstrzymać irytację Korei Północnej.

Bohaterem komedii jest gwiazdor talk show Dave Skylark (James Franco). Wraz ze swoim producentem Aaronem Rapoportem (Seth Rogen) umawiają się na jedyny na świecie wywiad z dyktatorem Korei Północnej Kim Dzong Unem. Kiedy jednak CIA dowiaduję się o tym, postanawia zlecić im zabójstwo Kima...
Udostępnij: