Staniemy się ofiarami "Iluzji" po raz drugi

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Staniemy+si%C4%99+ofiarami+%22Iluzji%22+po+raz+drugi-98021
W Lionsgate ruszyły prace nad kontynuacją tegorocznego przeboju kinowego "Iluzja".


Thriller Louisa Leterriera zarobił do tej pory w USA 115,6 mln dolarów,  a za granicą 119,3 mln. Analitycy szacują, że w sumie film zarobi w kinach 275 milionów przy budżecie rzędu 75 milionów.

Zdjęcia powinny rozpocząć się w przyszłym roku. W rolach głównych powrócą zapewne gwiazdy oryginału: Jesse Eisenberg, Isla Fisher, Dave Franco, Woody Harrelson, Mark Ruffalo i Morgan Freeman. Aktualnie trwają poszukiwania scenarzysty.

Istniejąca od wieków tajna organizacja OKO zbiera ekipę najbardziej utalentowanych, obdarzonych niezwykłymi umiejętnościami iluzjonistów i powierza im cel, którego nikt dotąd nie miał odwagi się podjąć. O grupie robi się głośno po spektaklu, podczas którego rabują bank znajdujący się na innym kontynencie, a miliony przelewają na konta ludzi obecnych na widowni. Tropem iluzjonistów rusza agent FBI, przekonany, że za ich działalnością musi kryć się coś więcej. Nie jest on jedynym człowiekiem, który chce poznać tajemnicę grupy, która przygotowuje się do realizacji bezprecedensowego planu.