"Przygody Hucka Finna" Twaina opowiedziane na nowo. Oto reżyser?

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Taika+Waititi+mo%C5%BCe+zosta%C4%87+re%C5%BCyserem+ekranizacji+powie%C5%9Bci+%22James%22-156176
"Przygody Hucka Finna" Twaina opowiedziane na nowo. Oto reżyser?
źródło: Getty Images
autor: Lisa Maree Williams
Pisarz Percival Everett zaczyna wiązać się z Hollywood na dłużej. W ubiegłym roku jego powieść "Erasure" trafiła na ekrany jako "Amerykańska fikcja", zwycięzca Oscara za scenariusz adaptowany. Teraz studio Universal zakupiło prawa do najnowszej książki autora, "James". Odbyły się też pierwsze rozmowy z potencjalnym reżyserem, Taiką Waititim ("Pierwszy gol").

GettyImages-2054663332.jpg Getty Images © Michael Tullberg

"James" – co wiemy o projekcie?Opublikowana w marcu książka jest próbą opowiedzenia przygód Huckleberry’ego Finna, które poznajemy w powieści Marka Twaina "Przygody Hucka", z perspektywy Jima, zbiegłego niewolnika podróżującego w dół rzeki Mississippi wraz z przyjacielem Tomka Sawyera. "James" stał się bestsellerem New York Timesa i trafił na listy najlepszych książek wydanych w tym roku.

Everett napisze scenariusz i zostanie producentem wykonawczym. Pieczę nad projektem ma sprawować też Steven Spielberg, ponieważ film będzie tworzony we współpracy z firmą Amblin Parters.

"Amerykańska fikcja" – o czym opowiada film?Bohaterem filmu jest Thelonious "Monk" Ellison (Jeffrey Wright), pisarz i wykładowca akademicki. Jego życie zaczyna podupadać, gdy przez swoje niecodzienne metody pracy zostaje zmuszony do przymusowego urlopu od uczenia, a wydawca odrzuca jego najnowszą, ponoć "niewystarczająco czarną" powieść. Konfrontacja z popularnością stereotypowego, ale bardzo poczytnego tytułu podsuwa mu pomysł – pod pseudonimem napisze jak najbardziej wypełnioną kliszami książkę. Ku jego zaskoczeniu dzieło zaczyna stawać się wielkim sukcesem.

Za kamerą stanął Cord Jefferson. W obsadzie znaleźli się: Sterling K. Brown, Issa Rae, Tracee Ellis Ross, Myra Lucretia Taylor i Erika Alexander.

Zwiastun filmu "Amerykańska fikcja"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones