Telewizja przez telefon

Wirtualnemedia.pl /
https://www.filmweb.pl/news/Telewizja+przez+telefon-13938
Nie potrzeba ani anteny satelitarnej ani telewizji kablowej, by telewizor we Francji odbierał kilkadziesiąt czy wręcz kilkaset różnych programów. Wystarczy zwykła linia telefoniczna. Jest to możliwe dzięki nowoczesnej technologii o nazwie DSL - czytamy w serwisie "Wirtualnemedia.pl".
Chodzi o połączenie internetowe, umożliwiające szybkie przesyłanie bardzo dużej ilości danych informatycznych - w tym właśnie programów telewizyjnych.

Rewolucyjne przedsięwzięcie francuskiego koncernu telekomunikacyjnego France Telecom i największej nadsekwańskiej sieci telewizyjnej testowane jest na razie w Lionie na południu kraju. Na wiosnę przyszłego roku natomiast tzw. telewizja przez telefon zostanie wprowadzona również w Paryżu, a później stopniowo w 20 innych, dużych miastach Francji.

Już wcześniej dzięki internetowi można było wprawdzie oglądać telewizję na ekranach komputerów. Teraz nawet nie potrzeba komputera. Modem internetowy podłączany jest bowiem z jednej strony do gniazdka telefonicznego a z drugiej bezpośrednio do cyfrowego dekodera i telewizora. Specjaliści zapewniają, że jakość odbioru jest idealna.