To już pewne: "Dzień niepodległości 2" w kinach latem 2016

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/To+ju%C5%BC+pewne%3A+%22Dzie%C5%84+niepodleg%C5%82o%C5%9Bci+2%22+w+kinach+latem+2016-108547
20th Century Fox dało wreszcie zielone światło dla kontynuacji "Dnia niepodległości". Sequel trafi do kin w 20. rocznicę premiery oryginału, 24 czerwca 2016 roku.



Casting ma się rozpocząć, gdy tylko wytwórnia podpisze kontrakt z reżyserem Rolandem Emmerichem. Na udział w filmie nie wyraził, niestety, zgody Will Smith. Jeśli jednak gwiazdor w ostatniej chwili zmieni zdanie, Emmerich i scenarzyści z pewnością wprowadzą do fabuły postać dzielnego pilota Stevena Hillera.

W marcu ubiegłego roku reżyser opowiadał, że Ziemia w "Dniu niepodległości 2" będzie się różnić od tej, jaką znamy. Wszystko za sprawą technologii obcych zdobytej podczas pierwszej inwazji. Jedną z największych nowinek ma być powszechnie dostępny napęd antygrawitacyjny. Niestety, póki co nie wiemy nic więcej na temat filmu.

Pierwszy "Dzień niepodległości" trafił do kin latem 1996 roku, zarabiając na całym świecie ponad 800 milionów dolarów.