Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Tom+Hiddleston+wybierze+si%C4%99+na+Skull+Island-107283

Tom Hiddleston wybierze się na Skull Island

  • Deadline
  • autor: mp
  • Filmy
Wiemy już, kto zagra główną rolę w widowisku "Skull Island". Legendary Pictures postawiło na gwiazdę Marvela Toma Hiddlestona. Aktor wybrał ten projekt zamiast gry w historycznym "Ben-Hurze".

Tom-Hiddleston.jpg


Projekt zyskał też reżysera. Nie został nim jednak Joe Cornish, co sugerowano w lipcu. Legendary Pictures postawił mało znanego reżysera "Królów lata" Jordana Vogt-Robertsa. Wytwórnia kontynuuje więc politykę przyciągania do wysokobudżetowych produkcji twórców mających jedynie niszowe doświadczenie. Tak było chociażby w przypadku "Godzilli", którą nakręcił Gareth Edwards, reżyser "Strefy X".

Nawiązania do "Godzilli" są zresztą jak najbardziej uzasadniono. Scenariusz "Skull Island" przygotował bowiem autor fabuły widowiska o Królu Potworów Max Borenstein.

"Skull Island" jest w planach Hollywood od 2004 roku, kiedy to pojawił się komiks "Kong: King Of Skull Island", z którego dowiedzieliśmy się, jak słynna olbrzymia małpa została królem zwierząt na Wyspie Czaszki. Legendary Pictures na razie nie ujawnia szczegółów fabuły. Wiemy, że będzie to film typu "origin" i że będzie stanowił rozwinięcie świata i mitologii znanej z wcześniejszych filmowych produkcji.

Premiera filmu zaplanowana jest na listopad 2016 roku.

zobacz też:

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię