Turcja - kino a rzeczywistość

https://www.filmweb.pl/news/Turcja+-+kino+a+rzeczywisto%C5%9B%C4%87-108120
7 listopada w kinie Kępa odbędzie się spotkanie "Turcja – kino a rzeczywistość" z reporterem Witoldem Szabłowskim oraz krytykiem Janem Topolskim. Po dyskusji organizatorzy zapraszają na pokaz  "Zimowego snu" Nuriego Bilge Ceylana.


Goście spotkania w minionych latach zajmowali się różnymi aspektami Turcji. Witold Szabłowski w swoim reportażu Zabójca z miasta moreli stworzył wielowątkową opowieść o Turcji rozdartej między Wschodem a Zachodem, islamem a islamofobią, przesiąkniętej konserwatyzmem i ponowoczesnością, tęsknotą za Europą i eurosceptycyzmem. Jan Topolski jest redaktorem książki "Nowe kino Turcji", która ukazała się nakładem Korporacji Ha!Art. W książce spotykają się dwie perspektywy — autorów zachodnich, którzy "odkrywają" dla siebie turecką kinematografię oraz autorów tureckich, starających się opisać ją na nowo.

Podczas spotkania będzie można nabyć w promocyjnej cenie książkę "Nowe kino Turcji". Uczestnicy wydarzenia będą mieli również okazję wygrać egzemplarz "Zabójcy z miasta moreli" oraz skosztować tureckiej baklavy.

Start: godz. 18:00, kino Kępa

Projekcja filmu: godz. 19:00