Twórca "Obcego: Przebudzenie" kupuje książki do adaptacji

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tw%C3%B3rca+%22Obcego%3A+Przebudzenie%22+kupuje+ksi%C4%85%C5%BCki+do+adaptacji-75091
Jean-Pierre Jeunet ("Obcy: Przebudzenie", "Bardzo długie zaręczyny") przymierza się do realizacji kolejnego filmu po angielsku. W tym celu zakupił prawa do ekranizacji dwóch książek.

 

Pierwszą jest "The Selected Works Of T.S. Spivet" Reifa Larsena opowiadający o życiu 12-letniego T.S. Spiveta, który jest pasjonatem nauki, a przede wszystkim kartografii. Chłopak zaprzyjaźnił się z naukowcem pracującym z jego matką, który bez wiedzy chłopca wysyłał jego eseje i prace do różnych magazynów. Za jeden z tych tekstów otrzymał nagrodę Instytutu Smithsona, którą przyznano mu, sądząc, że jest on osobą dorosłą. Chłopak ucieka z domu, by pojawić się na uroczystej gali, podczas której ma odebrać nagrodę.

Drugą książką jest "Red Leaves" Thomasa H. Cooka. Jest to historia Erica Moore'a i jego rodziny. Mimo że pochodził z toksycznej rodziny, udało mu się ułożyć życie. Teraz wszystko to legło w gruzy. Pewnego dnia znika 8-letnia Amy Giordano, a podejrzenie pada na syna Erica - Keitha. Nawet sam Eric nie wierzy w niewinność syna...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones