Reżyser "Amelii" powraca! Zobaczcie zwiastun "BigBug"

The Playlist / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyser+%22Amelii%22+powraca+Zobaczcie+zwiastun+%22BigBug%22-144986
Reżyser "Amelii" powraca! Zobaczcie zwiastun "BigBug"
Reżyser Jean-Pierre Jeunet, twórca "Amelii", "Delicatessen" czy "Obcego: Przebudzenie" powraca z kolejnym nietuzinkowym filmem. Właśnie udostępniono zwiastun jego najnowszej komedii, "BigBug", której premiera na platformie Netflix odbędzie się już w przyszłym roku.

Zwiastun filmu "BigBug"


"BigBug" – o czym opowie film?


W roku 2050 sztuczna inteligencja jest wszędzie. Ludzie polegają na niej w wypełnianiu każdej swojej potrzeby i rządzy. W cichej dzielnicy mieszkaniowej cztery domowe roboty postanawiają wziąć swoich panów jako zakładników w ich własnych domach. Mieszkańcy muszą wytrzymać zamknięci w towarzystwie nielubianych sąsiadów, a w tym czasie Yonyx, najnowsza generacja androidów, próbuje przejąć władzę. Mijający czas tylko potęguje napiętą atmosferę wśród zakładników, co prowadzi do absurdalnych wybuchów emocji.

W obsadzie filmu znaleźli się: Elsa Zylberstein, Isabelle Nanty, Stéphane De Groodt, Claude Perron, Youssef Hajdi, Claire Chust, François Levantal, Alban Lenoir, André Dussollier, Marysole Fertard i Hélie Thonnat. Scenariusz, wraz z reżyserem, napisał Guillaume Laurant.

"BigBug" pojawi się na platformie Netflix 11 lutego 2022.

GettyImages-1172803217.jpg Getty Images © Francois Durand


Jean-Pierre Jenuet – skąd go znamy?


Reżyser Jean-Pierre Jeunet to twórca między innymi "Amelii", "Delicatessen", "Obcego: Przebudzenie", "Bazyla. Człowieka z kulą w głowie" czy "Miasta zaginionych dzieci". Największe laury zdobył za pierwszy z tytułów, opowieść o dziewczynie próbującej uszczęśliwiać ludzi przyniosła mu m.in. nominacje do Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny i scenariusz oryginalny. "BigBug" będzie dla niego pierwszą produkcją kinową od czasu "Świata według Spiveta" z roku 2013. 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones