UPDATE: W USA nie dojdzie do masowego otwarcia kin w lipcu

The Hollywood Reporter / /
Filmweb Sp. z o. o. Sp. k.
https://www.filmweb.pl/news/UPDATE%3A+W+USA+nie+dojdzie+do+masowego+otwarcia+kin+w+lipcu-138314
UPDATE: W USA nie dojdzie do masowego otwarcia kin w lipcu
źródło: Getty Images
autor: Amy Sussman
UPDATE: Zgodnie z oczekiwaniami Regal Cinemas i Cinemark Theatres ogłosiły, że również opóźniają otwarcie swoich kin w Stanach Zjednoczonych. Pierwotnie sieć Regal Cinemas miała zacząć ponownie działać 10 lipca. Nowa data to 31 lipca. Z kolei Cinemark Theatres otworzy kina 24 lipca, ale będzie wtedy pokazywać starsze tytuły. Premiery kinowe widzowie zobaczą dopiero od 31 lipca.

W połowie lipca większość kin w Stanach Zjednoczonych miała już być otwarta. Te plany nie są już aktualne. Największa sieć kinowa w USA - AMC Theatres - właśnie ogłosiła, że rezygnuje z otwarcia swoich kin 15 lipca. Teraz planuje większość z nich otworzyć 30 lipca, a pozostałe na początku sierpnia.

Decyzja podyktowana została gwałtownym przyrostem nowych przypadków zarażenia wirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19. Pomogło również to, że dwa największe lipcowe widowiska - "Tenet" i "Mulan" - zostały przeniesione na sierpień.

AMC Theaters jest pierwszą z dużych sieci kinowych w USA, która zdecydowała się opóźnić powszechne otwarcie się na widzów. Wszyscy spodziewają się, że pozostałe duże sieciówki, Cinemark Theatres i Regal Cinemas, uczynią to w najbliższych dniach.
Udostępnij: