Universal wydał na ten scenariusz co najmniej milion. Co wiemy o "Long Lost"?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Universal+wyda%C5%82+na+ten+scenariusza+co+najmniej+milion.+Co+wiemy+o+%22Long+Lost%22-153538
Universal wydał na ten scenariusz co najmniej milion. Co wiemy o "Long Lost"?
źródło: Getty Images
autor: Leon Bennett
Universal kupił prawa do adaptacji "Long Lost", opowiadania Colina Bannona, który napisze na jego podstawie scenariusz filmu. W projekt – jako producent – jest zaangażowany sam Steven Spielberg.

Co wiemy o "Long Lost"?


"Long Lost" to historia kobiety, która niedawno wzięła ślub. Jej szczęście zakłóca niespodziewany powrót poprzedniej żony jej męża – od lat uznanej za zmarłą. Bohaterka obawia się, że zechce ona odzyskać to, co kiedyś należało do niej. Według źródeł, na które powołuje się Deadline, za prawa do tekstu i napisanie na jego podstawie scenariusza Colin Bannon otrzymał siedmiocyfrową kwotę. 

Poza Stevenem Spielbergiem, który będzie pełnił obowiązki producenta z ramienia swojej wytwórni Amblin Entertainment, w projekt zaangażowani są też Simon Kinberg i Audrey Chon z Genre Pictures oraz Scott Glassgold z Ground Control Entertainment.

Jako scenarzysta Colin Bannon siedmiokrotnie znajdował się na hollywoodzkiej Czarnej Liście, czyli rankingu najlepszych niezekranizowanych tekstów krążących po Fabryce Snów. Wśród jego projektów są "Ultra" i "First Ascent", które trafiły odpowiednio do Tri-Star Pictures i Netfliksa. Streamingowy gigant pracuje też nad napisanym przez Bannona thrillerem "Holdout". Jego reżyserką i gwiazdą jest Elisabeth Moss.

Zobacz zwiastun filmu "Fabelmanowie"


Aktualnie filmografię Stevena Spielberga zamyka dramat "Fabelmanowie", który zdobył dwa Złote Globy. Zobaczcie zwiastun: Steven Spielberg wraca do czasów swojego dzieciństwa, by opowiedzieć o dorastaniu Sammy’ego Fabelmana, wrażliwego nastolatka, wielkiego miłośnika kina i poczatkującego filmowca. Sammy przypadkiem poznaje dramatyczną rodzinną tajemnicę i odkrywa przy okazji, że kino w niezwykły sposób pomaga nam odkrywać prawdę o naszych bliskich i o nas samych.

"Fabelmanowie" w podcaście Mam parę uwag


Przypominamy odcinek podcastu Mam parę uwag, w którym Julia Taczanowska i Jakub Popielecki rozmawiają o filmie "Fabelmanowie":

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones