Powrót Legendy: "Half-Life" W Nowej Odsłonie na 25-lecie!

Twitter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Valve+Aktualizuje+Half-Life+na+25-lecie%3A+Wszystko%2C+Co+Musisz+Wiedzie%C4%87-152931
Powrót Legendy: "Half-Life" W Nowej Odsłonie na 25-lecie!
Valve z okazji 25-lecia kultowej gry "Half-Life", właśnie wypuściło aktualizację wprowadzającą szereg nowych treści oraz ulepszeń, w tym wsparcie dla Steam Deck. Z tej okazji gra dostępna jest do pobrania za darmo przez ograniczony czas.

Najnowsza aktualizacja zawiera Half-Life Uplink, "mini-kampanię" pierwotnie dostępną tylko na płytach CD, a także cztery nowe mapy wieloosobowe. Dodano również mapy i modele postaci z CD Half-Life: Further Data. Valve wzbogaciło grę o nowe ustawienia, w tym wsparcie dla panoramicznego FOV i konfiguracji gamepada. Interfejs gry został zaktualizowany, by lepiej skalować się na większych ekranach. Co więcej, "Half-Life" uzyskało certyfikat Steam Deck Verified, co oznacza płynną grę na Steam Deck bez potrzeby dodatkowej konfiguracji.

Valve określa nową wersję gry jako "definitywną wersję" "Half-Life", choć stara wersja nadal dostępna jest na oddzielnej gałęzi dystrybucyjnej steam_legacy. Firma planuje również "zmniejszyć widoczność" Half-Life: Source.Po zapoznaniu się z notatkami do patcha, warto również obejrzeć nowy dokument z okazji 25-lecia gry na kanale YouTube Valve, wyreżyserowany przez Danny'ego O’Dwyera, znanego z Noclip. A jeśli jeszcze nie posiadasz Half-Life, możesz pobrać grę za darmo ze Steam do 20 listopada do godziny 19:00.

25 lat na rynku to imponujące osiągnięcie dla studia Valve i ich kultowej gry "Half-Life". Jakie są wasze wspomnienia związane z tą produkcją? Podzielcie się nimi w komentarzach!